ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

قوانین لینک دهی داخلی 2023

قوانین لینک دهی داخلی

یکی از موارد مهمی که در دنیای وب بسیار به گوش می‌خورد لینک دهی و یا لینک سازی است. همانطور که برای انجام هر کاری باید اصول آن را بدانیم دانستن قوانین لینک دهی داخلی نیز کمک بزرگی به درستی انجام شدن یک لینک دهی اصولی خواهد کرد. در این مقاله ابتدا انواع لینک دهی را برایتان خواهم گفت و سپس به صورت گسترده‌تری شما را با لینک دهی داخلی آشنا خواهم کرد. همچنین در این مقاله قوانین لینک دهی داخلی و یا شیوه‌ی لینک دهی اصولی را خواهم گفت تا با رعایت این موارد یک سیستم لینک سازی موفق داشته باشید.

منظور از لینک دهی و انواع آن

در دنیای وب منظور از لینک دهی ارتباطی است که قصد داریم میان دو صفحه برقرار کنیم. احتمالا تابه حال دیده باشید که در صفحه‌ای از یک سایت با کلیک روی یک محتوای متنی، تصویر و یا ویدیو به صفحه‌ی جدیدی که می‌تواند یکی از صفحات دیگر همان سایت باشد یا به صفحه‌ای از سایت دیگر رفت. در این صورت سایت مورد نظر لینک سازی انجام داده است. از مثال بالا می‌توان استنباط کرد که لینک ‌دهی به دو روش انجام می‌شود. بنابراین دو نوع لینک دهی داخلی و لینک دهی خارجی داریم. به طور کلی منظور از لینک دهی خارجی اقداماتی هستند که در سایتی روی سایت دیگر انجام می‌شوند. همینطور منظور از لینک دهی داخلی را به شیوه‌ای وسیع‌تر در پایین برایتان آورده‌ایم.

لینک دهی داخلی چیست و به شیوه‌هایی انجام می‌شود

لینک دهی داخلی از مجموعه کارهای پراهمیت برای سئو است. در واقع منظور از لینک دهی داخلی اقدماتی هستند که برای ایجاد ارتباط بین صفحات یک وب‌سایت انجام می‌شوند. لینک دهی داخلی به شیوه‌های گوناگونی انجام می‌شود که عبارتند از:

لینک دهی متنی

لینک دهی متنی از پر طرفدارترین شیوه‌های لینک دهی داخلی است که در محتوای متنی انجام می‌شوند.این لینک‌ها به طور کلی با رنگی متفاوت از کل محتوا نمایش می‌دهند تا کاربر بتواند آن‌ها را تشخیص داده و در صورت نیاز بر روی آن کلیک کرده و به صفحه‌ی مورد نظر هدایت شود.

لینک‌های هدایتگر

به طور کلی از لینک‌های موجود در منوها و دسته‌بندی‌هایی که در صفحات سایت وجود دارند می‌توان با عنوان لینک‌های هدایتگر یاد کرد. این لینک‌ها ساختار اصلی سایت را تشکیل می‌دهند و به کاربران کمک می‌کنند تا راحت به هرآنچه می‌خواهند دست پیدا کنند.

لینک‌های پاورقی

این لینک‌ها نمونه‌ای از لینک ‌های هدایتگر هستند که به در پایین صفحات قرار گرفته‌اند. این لینک‌ها به صفحاتی هدایت می‌شوند که ممکن است کاربر به آن‌ها نیاز پیدا کند.

لینک دهی به محتوای تصویری و ویدیویی

تصاویر یا محتوایی که در سایت قرارمی‌گیرند را به صفحات دلخواه لینک داد که می‌توانند اهمیت زیادی در لینک دهی داخلی داشتته باشند.

اهمیت لینک دهی داخلی

لینک سازی داخلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که می‌توان از دلایل این اهمیت به موارد زیر اشاره کرد.

لینک دهی داخلی سبب بهتر شدن ایندکس صفحات سایت می‌شود

با استفاده از لینک دهی داخلی سایت می‌توان صفحات لندینگ را قدرتمندتر کرد

لینک دهی داخلی ارزش صفحات سایت را بالا می‌برد

لینک‌های داخلی موثر می‌توانند سبب ماندگاری بیشتر کاربران در سایت شوند

با لینک دهی داخلی ساختاری اصولی برای سایت خواهیم داشت

می‌توان به کمک این نوع از لینک دهی شانس بازدید از صفحات قدیمی‌تر سایت را افزایش داد

قوانین internal link(لینک دهی داخلی)

برای لینک دهی داخلی مجموعه قوانین و یا اصولی وجود دارند که برای داشتن یک سیستم لینک دهی خوب باید آن‌ها را رعایت کرد. از اصول لینک دهی داخلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1. برای لینک دهی داخلی سایت باید مطابق با استراتژی عمل کرد

یکی از مهم‌ترین اصول لینک دهی این است که استراتژی مشخصی را مطابق با نکاتی مشخص کرد و آن را به صورت مدام در طول فعالیت خود انجام داد.

2. به صفحات و مطالب مهم سایت لینک بدهید

با انجام این کار می‌توان در بهتر شدن محتوای سایت نقش داشت. با این کار میزان بازدید کاربران از صفحات مهم یک سای افزایش یافته و در نتیجه میزان کلی بازدید از سایت شما افزایش خواهد یافت.

3. برای لینک دهی محتوای مرتبط انتخاب کنید

برای اینکه بتوان به طور موثر نظر کاربر را جلب کرد و او را به بازدید از صفحه‌ی دیگری از سایت شما تشویق کرد باید با محتوای مناسب لینک سازی را انجام داد.

4. از انکر تکست بیش از حد استفاده نکنید

 (منظور از انکر تکست کلمه یا کلمه‌هایی هستند که در متن به آن‌ها لینک داده می‌شود) اینکه از لینک دهی متنی استفاده کنیم در لینک دهی داخلی خوب است اما استفاده‌ی بیش از حد نیز ممکن است لینک دهی داخلی سایت را با مشکل مواجه کند.

5. تعداد لینک‌هایی که در هر صفحه می‌دهید را در نظر داشته باشید

باید مراقب بود که میزان لینک دهی‌ها از حد مشخصی فراتر نروند که موجب آسیب به سایت شوند.

6. از لینک دهی در نوشته‌های جدید وبلاگ به نوشته‌های قدیمی استفاده کنید

با این کار شما میزان بازدید از نوشته‌های قدیمی وبلاگ خود را تا حد زیادی افزایش خواهید داد.

7. به محتوای تکراری لینک دهی نکنید

به گونه‌ای لینک دهی انجام دهید که محتوای تکراری برای کاربر اتفاق نیافتد. برای اینکار باید همه‌ی حالت‌هایی که سایت شما با آن‌ها باز می‌شود را در سرچ کنسول به یک گزینه‌ مهم ریدایرکت کنید.

8. لینک دهی به شیوه‌ای که کاربر بتواند به راحتی آن را تشخیص دهد

مثلا در لینک دهی متنی سایت اینکه رنگ کلمه را تغیر دهید کمک بزرگی به کاربر در شناختن آن لینک خواهد کرد.

9. در لینک دهی داخلی سایت از لینک‌های نوفالو استفاده نکنید

با اینکار ارزش و اعتباری به صفحات سایت اضافه نمی‌شود در واقع ما با این نوع لینک دهی قصد داریم که توجه کاربر به صفحات دیگر سایتمان را جلب کنیم که با نوفالو بودن لینک این کار تا حد زیادی بی اثر خواهد بود.

10. می‌توان بدون اینکه آدرس اصلی سایت را درج کرد سبب افزایش سرعت شد

در لینک دهی داخلی می‌توانید بدون اینکه دامین سایت را وارد کنید آدرس صفحه‌ای که قصد لینک دهی به آن را دارید در مکان درج لینک وارد کنید.

سخن پایانی

لینک دهی داخلی یکی از موارد مهم در سیستم لینک دهی سایت، استفاده از لینک‌های داخلی (internal link) است که با استفاده از آن می‌توان به صفحاتی که می‌خواهیم ارزش و اعتبار دهیم. لینک دهی داخلی مجموعه قوانینی دارد که با رعایت آن‌های می‌توان یک لینک دهی اصولی‌تر انجام داد. لینک دهی داخلی هنگامی که اصولی انجام شود تاثیر زیادی در سئوی سایت خواهد داشت ما در تیم ایموریت سئوی سایت در شیراز را انجام داده و شما را در داشتن یک سایت با رتبه سرچ عالی یاری خواهیم کرد.

مقالات مرتبط

اسکرول به بالا