ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

تفاوت وردپرس و ووکامرس

تفاوت وردپرس و ووکامرس

در مقاله امروز قصد دارم به یکی از سوالات پایه‌ای افراد تازه کار در دنیای وب (سوال: تفاوت وردپرس و ووکامرس) پاسخ دهیم. اگر به تازگی در دنیای وب مشغول فعالیت شده باشید و یا در فعالیت‌های روزانه‌ی خود کلمات وردپرس و ووکامرس را شنیده باشید قطع به یقین سوالاتی در رابطه با این موضوع برای شما پیش آمده است. برای مثال: وردپرس چیست؟ ووکامرس چیست؟ تفاوت وردپرس و ووکامرس در چیست؟ و یا وردپرس و ووکامرس چه اشتراکاتی دارند؟

در اینجا می‌خواهم این موضوع را برای شما شفاف سازی کنم و به عمده سوالات شما در این رابطه پاسخ دهم.

معرفی وردپرس و ووکامرس

قبل از اینکه به بررسی تفاوت ووکامرس و وردپرس بپردازیم باد بدانیم که هر کدام از این موارد چیستند و چه کاربردی دارند.

وردپرس چیست؟

در مقاله راهنمای جامع وردپرس به بررسی کامل وردپرس پرداختیم. اما برای اینکه یک اطلاعات کلی در رابطه با این موضوع داشته باشید در اینجا نیز  به طور خلاصه آن را معرفی کردیم. وردپرس یکی از بهترین سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) که امکان طراحی سایت یا وبلاگ و مدیریت آن را به افراد می‌دهد. استفاده از این سیستم مدیریت محتوا نیاز به دانش کد نویسی نداشته و به سادگی برای کاربران قابل استفاده است. همین انعطاف پذیری وردپرس سبب شده تا در حال حاضر این سیستم مدیریت محتوا به یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا تبدیل شود. با وردپرس به راحتی می‌توان انواع سایت‌های فروشگاهی، شخصی و یا شرکتی را ایجاد و مدیریت کرد. وردپرس به همراه افزونه‌ها و قالب‌هایی که دارد به خوبی می‌تواند طراحی سایت را اجرا کند.

ویژگی وردپرس

ویرایش محتوا: به کمک وردپرس می‌توان محتوای یک سایت را به راحتی ایجاد و ویرایش کرد.

قالب‌های گوناگون: در وردپرس طیف گسترده‌ای از قالب‌ها وجود دارد که می‌توان با آن‌ها ظاهر سایت خود را با سلیقه چید.

افزونه‌های فراوان: وردپرس تعداد افزونه‌های زیادی دارد که به کمک آن‌ها می‌توان ویژگی‌های زیادی را به سایت خود افزود.

ووکامرس چیست؟

گفتیم که وردپرس به همراه افزونه‌هایی که دارد کامل می‌شود و در واقع با همین افزونه‌ها کارایی خود را بهتر به نمایش می‌گذارد. ووکامرس از افزونه‌های کاربردی وردپرس برای سایت‌های فروشگاهی است. بنابراین می‌توان گفت که رابطه‌ی میان وردپرس و ووکامرس شبیه به رابطه‌ی بین پیچ و پیچ گوشتی است.

 با این هدف که تا زمانی که هر دوی اینها را نداشته باشیم نمی‌توانیم کاری از پیش ببریم. وردپرس و ووکامرس هم همین‌گونه هستند و تا زمانی که یکی از آن‌ها را نداشته باشیم نمی‌توانیم به طور موثر عمل کنیم. برای تکمیل اطلاعات خود در رابطه با ووکامرس می‌توانید مقاله ووکامرس افزونه پرطرفدار سایت‌های فروشگاهی را مطالعه کنید.

این دو کلمه فقط چون از نظر وزن مقداری شبیه هم هستند بسیاری از افراد تازه وارد در دنیای وب آن‌ها را اشتباه می‌گیرند و به جای یکدیگر قرار می‌دهند. بنابراین ووکامرس یک افزونه‌ی فروشگاه ساز منع باز برای وردپرس است. که به کمک آن می‌توان فروشگاه اینترنتی ایجاد کرد.

ویژگی ووکامرس

مدیریت محصولات: با ووکامرس محصولات را ایجاد و ویرایش کنید و برای آن‌ها اطلاعات ثبت کنید.

مدیریت سفارشات: در ووکامرس سفارشات فروشگاه خود را مدیریت کنید.

سیستم پرداخت: ووکامرس امکان دریافت آنلاین هزینه از طریق سیستم‌های پرداخت را برای فروشگاه فراهم می‌کند.

حمل و نقل: هزینه‌های حمل و نقل را در ووکامرس برای مشتریان خود مشخص کنید.

تفاوت WordPress و WooCommerce

دانستیم که WordPress و WooCommerce به نوعی کامل کننده‌ی یکدیگرند. بنابراین مقایسه‌ی این دو موضوع کار خوبی نیست. اما با این وجود می‌توان گفت که وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا یا سایت ساز است که ووکامرس یکی از افزونه‌های کاربردی آن برای سایت‌های فروشگاهی است. هر کدام از این‌ها نقش مهمی را در طراحی سایت اجرا می‌کنند و نبود هر کدام از آن‌ها مشکلاتی را به وجود می‌آورد. می‌توان ووکامرس و وردپرس را در زمینه‌های زیر مقایسه کرد.

کاربرد:

وردپرس از سیستم‌های مدیریت محتوای آسان و رایگان است که به کمک آن می‌توان سایت‌های گوناگون را ایجاد کرد.

ووکامرس یک افزونه‌ی وردپرسی است که امکان ساخت سایت‌های فروشگاهی را فراهم می‌کند.

ویژگی:

ویژگی‌های وردپرس در سطح گسترده‌ای وجود دارند که به کمک آن‌ها می‌توان سایت‌ها با ویژگی‌ها و کاربردهای گوناگون را ساخت.

ویژگی‌های ووکامرس به شیوه‌ای تخصصی برای فروشگاه‌های آنلاین ایجاد شده‌اند.

پیچیدگی:

وردپرس سیستم مدیریت محتوایی است که به دلیل استفاده‌ی آسان از آن شهرت یافته است.

درمقابل ووکامرس از افزونه‌های پیچیده‌ی وردپرس برای سایت‌های فروشگاهی است.

وردپرس یا ووکامرس کدام را انتخاب می‌کنید؟

برای این که بخواهید در استفاده از این دو یکی را انتخاب کنید باید به این فکر کنید که سایت شما چه نوع سایتی است و یا چه سایتی می‌خواهید. اگر قصد داشتن یک وبلاگ شخصی یا سایت شرکتی را داشته باشید می‌توانید فقط وردپرس را انتخاب کرده و به خوبی از آن برای ایجاد یا ویرایش سایت خود استفاده کنید. اما اگر قصد دارید که یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کنید، باید علاوه بر استفاده از وردپرس ووکامرس را نیز انتخاب کنید و شیوه‌ی کار کردن با آن را بیاموزید. این افزونه به خوبی شما را در داشتن یک فروشگاه اینترنتی خوب یاری خواهد کرد.

برای انتخاب وردپرس یا ووکامرس حتما به نکات زیر توجه داشته باشید.

نوع وب ‌سایت: در بالا نیز اشاره کردم که بررسی کنید چه سایتی می‌خواهید. این مهم‌ترین قدم است.

دانش فنی: برای استفاده از وردپرس یا ووکامرس میزان دانش فنی خود را در نظر داشته باشید.

بودجه‌ی مورد نظر: وردپرس به تنهایی رایگان است. اما ممکن است برای استفاده از ووکامرس و یا برخی افزونه‌های دیگر آن مشمول پرداخت هزینه شوید.

سخن پایانی

در این مقاله ووکامرس و وردپرس به طور کلی و خلاصه معرفی کردیم .  دانستیم که هر دوی این موارد از ابزارهای مدیریت و ساخت وب‌سایت‌ها هستند که به نوعی کامل کننده‌ی یکدیگرند. و در مواردی با یکدیگر تفاوت دارند. وردپرس و ووکامرس کامل کننده‌ی هم هستند و می‌توان رابطه‌ی آن‌ها را به پیچ و پیچ گوشتی تشبیه کرد که در به هر کدام از آن‌ها در حالتی نیاز پیدا خواهیم کرد. امید است که این مقاله برای شما همراهان همیشگی ایموریت مفید واقع شود.

مقالات مرتبط

اسکرول به بالا