ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

ووکامرس (wooCommerce) افزونه پرطرفدار سایت‌های فروشگاهی

ووکامرس افزونه‌ سایت‌های فروشگاهی

در مقاله راهنمای جامع وردپرس به طور کامل با افزونه‌ی وردپرس که برای طراحی سایت از آن استفاده می‌کنیم آشنا شدیم. ووکامرس یکی از افزونه‌های محبوب سایت‌های فروشگاهی در وردپرس است که در این میان زیاد شنیده می‌شود. در این مقاله قصد دارم شما را به طور کامل با ووکامرس سایت فروشگاهی آشنا کرده و موادی را در رابطه با این افزونه وردپرسی برایتان شفاف‌سازی کنم.

تاریخچه‌ی ووکامرس

تاریخچه‌ی ووکامرس به چیزی حدود دوازده سال پیش یعنی 2011 بر می‌گردد که برای اولین بار توسط WooThemes  بیان شد. این افزونه بعد از سه سال و سرانجام در سال 2014 با نصب و فعال شدن در چیزی حدود 400 هزار سایت با عنوان محبوب‌ترین افزونه‌ی سایت‌های فروشگاهی شناخته شد. این مقدار نصب فعال در سال 2017 به چیزی حدود 3 میلیون نصب رسید. بایدد به این موضوع اشاره کرد که ووکامرس فارسی از سال 1391 نیز در این شروع به فعالیت کردو در حال حاضر به تعداد زیادی نصب در ایران رسیده است.

ووکامرس چیست؟

حال که با تاریخچه‌ی ووکامرس آشنا شدیم میخواهم این افزونه را به طور جزئی‌تر به شما معرفی کنم. میدانیم که یکی افزونه‌های وردپرس، افزونه‌ی ووکامرس سایت فروشگاهی است. این افزونه به طور رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. این افزونه به سیستم‌های فروشگاهی کمک می‌کند بدون اینکه تخصص زیادی در سایت‌های فوشگاهی دداشته باشند محصولات خود را در ووکامرس به فروش برساند. بنابراین می‌توان گفت که ووکامرس یک افزونه‌ی محبوب سایت‌های فروشگاهی است که کاربران به کمک آن می‌توانند یک فروشگاه آنلاین حرفه‌ای و قدرتمند بسازند و قسمت فروش آنلاین خود را به صورت اساسی تقویت کنند.

کاربرد WooCommerce

گفیتیم که ووکامرس یک افزونه‌ی فروشگاه ساز است. این افزونه به طور تخصصی در مدیریت محصولات کسب و کار آنلاین، سبد خرید کاربران و درگاه‌های پرداخت نقش دارند. کاربران می‌توانند از این افزونه در ساخت انواع سایت‌های فروشگاهی از جمله فروشگاه‌هایی که محصولات فیزیکی برای فروش دارند، فروشگاه‌هایی که محصولات مجازی و یا فایل‌های گوناگون مثل ویدیو وعکس برای اشتراک گذاری و فروش دارند و همچنین سایت‌های فروشگاهی که در آن می‌توان محصولات دیگر فروشگاه‌ها را به فروش رساند ایجاد کرد مثل سایت فروشگاهی ترب.

مزایای ووکامرس

ووکامرس در وردپرس به دلیل مزایای زیادی که دارد به مرکز توجه کاربران تبدیل شده است و از محبوبیت خاصی برخوردار شده است. از مجموعه مزایای وردپرس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. اولین مزیت این افزونه رایگان بودن آن است
  2. همانطور که گفتیم با این افزونه می‌توان هر چیزی را به فروش رساند
  3. ووکامرس سایت فروشگاهی امکانات زیادی دارد و هر اقدامی را که بخواهید می‌توانید با استفاده از این افزونه در سایت فروشگاهی اجرا کنید
  4. تعداد افراد زیادی از این افزونه استفاده می‌کنند که همین نشان دهنده‌ی پر کاربرد بودن این افزونه است
  5. این افزونه آسان بوده و همین آسان و قابل درک بودن از مزایای این افزونه است
  6. این افزونه به واسطه‌ی گواهینامه‌ SSL امنیت خوب درگاه پرداخت را برای کاربران دارد.
  7. ساخت فروشگاه آنلاین با این افزونه کاملا ریسپانسیو یا واکنشگرا خواهد بود.

بررسی امکانات و ویژگی‌های ووکامرس

در بخش بالا مزایای ووکامرس سایت فروشگاهی را که به واسطه‌ی امکانات خوبی که دارند به دست آمده‌اند را گفتم. در این قسمت قصد داریم  به بررسی امکانات ووکامرس در وردپرس بپردازیم و شما را تا حدی زیادی با امکانات این افزونه آشنا کنیم.

1. مدیریت موجودی محصولات

یکی از موارد مهم در هر فروشگاهی این است که به موجودی محصولات خود دست داشته باشد. با داشتن موجودی محصولات فروشگاه به خوبی می‌توان نیازهای کاربر را تامین و به خوبی وضعیت فروشگاه آنلاین خود را کنترل کرد.

2. با ووکامرس سایت فروشگاهی محصولات خود را به خوبی مدیریت کنید

کاربرانی که از ووکامرس در وردپرس یا سایت فروشگاهی خود استفاده می‌کنند می‌توانند با استفاده از این افزونه محصولات خود را دسته‌های مشخص قرار داده و محصولات را از هم تفکیک کنند.

3. سفارش‌های سایت فروشگاهی خود را مدیریت کنید

به کمک افزونه‌ی ووکامرس سایت فروشگاهی می‌توان به خوبی بر سفارشات ثبت شده توسط کاربران حاکم بود و به خوبی آن‌ها را مدیریت کرد.

4. افزونه‌های توسعه دهنده‌ی ووکامرس

به کمک افزونه‌های ووکامرس به خوبی می‌توان امکانات گوناگون را به طور موثر در سایت‌های فروشگاهی اجرا کرد و سایت خود را به نسخه‌ی بهتری از سایت‌های فروشگاهی تبدیل کرد.

5. با ووکامرس در وردپرس پرداختی‌ها و ارسالی‌های خود را مدیریت کنید

با ووکامرس می‌توانید هر درگاه پرداختی را برای فروشگاه خود انتخاب و آن را مدیریت کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از این سیستم میزان ارسالی‌ها و هزینه‌های ارسال به مناطق مختلف را در ووکامرس مشخص کنید.

6. با ووکامرس گزارش فروش داشته باشید

یکی از موارد پر اهمیت در هر کسب و کاری داشتن گزارش فروش فروشگاه است به کمک این گزارش فروش به خوبی می‌توان عملکرد فروشگاه را بررسی و تحلیل کرد.

7. برای محصولات خود فروش ویژه و یا برای فروشگاه خود کد تخفیف بگذارید

تخفیف گذاشتن روی محصولات، کد تخفیف گذاشتن و یا جشنواره‌های آفر یکی از تکنیک‌های فروش افزایش فروش فروشگاه هاست. به کمک ووکامرس در وردپرس می‌توان به راحتی برای محصولات خود جشنواره‌ی فروش گذاشت.

8. ووکامرس سایت فروشگاهی با سئو سازگار است

ووکامرس امکاناتی دارد که کاربران می‌توانند از آن‌ها برای بهبود سئوی سایت خود استفاده کنند.

9. ووکامرس را می‌توان برای حالت‌های گوناگون استفاده کرد

همانطور که می‌دانید حدود 80 درصد از کاربران به کمک گوشی‌های همراه خود در صفحات وب جستجو می‌کنند و کارهای خود را از این طریق انجام می‌دهند. بنابراین سازگاری ووکامرس با حات موبایل از مزیت‌های پرکاربرد این افزونه است.

سخن پایانی

افزونه ووکامرس یکی از افزونه‌های پرقدرت و محبوب وردپرس است که در تعداد زیادی ازسایت‌های فروشگاهی نصب و فعال است. این افزونه به دلیل امکاناتی که به یک سایت فروشگاهی اضافه می‌کند و مزایای زیادی که دارد تبدیل به محبوب‌ترین افزونه‌ی سایت‌های فروشگاهی شده است. این افزونه به خوبی نقش خود در سایت‌های فروشگاهی اجرا کرده است. شما عزیزان می‌توانید با دریافت‌ خدمات آموزش طراحی سایت در شیراز که توسط تیم ایموریت ارائه می‌شود به طور کاربردی آموزش طراحی سایت در شیراز را گذرانده و در طراحی سایت‌ فروشگاهی خود به خوبی عمل کنید.

مقالات مرتبط

اسکرول به بالا