ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

نقش اینستاگرام در تحول کسب و کارهای آنلاین

نقش اینستاگرام در تحول کسب و کارها

شبکه اجتماعی اینستاگرام یک شبکه پرمخاطب و محبوب در فضای مجازی به شمار می رود. به همین علت فارغ از اینکه بیزینس شما در چه حوزه ایست، اینستاگرام را باید به استراتژی‌های بازاریابی خود اضافه کنید. در این بخش از مقالات توسعه گران جهان رایانه به نقش اینستاگرام در کسب و کارهای آنلاین خواهیم پرداخت.

اهمیت اینستاگرام در کسب و کار

قبل از هر چیز شما باید بدانید که چرا این رسانه سکوی پرتابیست برای کسب و کارهای موفق ایران و جهان. از جمله مهم‌ترین مزایای این اپلیکیشن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رشد نامحدود:

بدیهیست که در دنیای واقعی محدودیت جغرافیایی و زمانی ارتباط با مشتریان را مشکل می‌سازد.اما در این سوشال مدیا می‌توان خدمات و کالاها را در سراسر جهان و در هر ساعتی عرضه کرد.

 • افزایش تعامل و ارتباط موثر با مشتری :

از مهم‌ترین ارکان کسب و کارهای مجازی مسئله تعامل با مشتری است. در این شبکه اجتماعی با استفاده از امکانات مختلف نظیر استوری و… می توانید اعتماد مشتری را جلب کنید. شک نکنید به تصویر کشیدن لایف استایلتان برای مشتری ها بسیار جذاب خواهد بود. البته در این امر زیاده روی نکنید! 

 • بررسی رقبا:

در فضای بیکران کسب و کارهای اینستاگرامی می‌توانید به راحتی رقیبان را رصد کرده و استراتژی‌های آن ها را بررسی کنید. قطعا الهام گرفتن از ایده های آن ها و دوری از خطاهای آن‌ها مسیر شمارا هموار خواهد کرد. 

 • معرفی سایت:

    یکی از بهترین پلتفرم‌هایی که می‌توانید سایت خود را معرفی کنید بدون شک این رسانه است. هر چقدر پیج خود را قوی‌تر کنید، بازدهی بیشتری در سایتتان مشاهده خواهید کرد.

 

اینستا مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ از طریق اینستاگرام

فراموش نکنید که اینستاگرام صرفا محل قرار گیری عکس‌های شما نیست. اینستاگرام با وجود استوری‌ها، هشتگ‌ها و تبلیغات و ویدئوهای زنده بستری قوی برای تجارت آنلاین و بازاریابی می باشد. کسب و کارهای موفق اینترنتی در ایران یک سری ترفندها را برای بازاریابی در این رسانه پیاده می کنند. به عنوان خلاصه‌ای از این راهکارها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. هشتگ گذاری:

هشتگ‌های برند شده باعث می‌شود پست‌های اینستاگرامتان توسط افرادی که شما را می‌شناسند راحت پیدا شود. هشتگ‌های اجتماعی نیز توسط کاربران اینستاگرام ساخته می‌شوند تا بتوانند یک موضوع را به راحتی دنبال کنند. پیشنهاد می شود از هر دوی آن‌ها استفاده کنید.

2. استوری:

این بخش این امکان را فراهم می‌آورد که به صورت مستقیم با مخاطبان خود ارتباط داشته باشید. همانطور که گفته شد تعامل با مشتری مسئله بسیار مهمی است که استوری گذاشتن به شما بسیار کمک خواهد کرد.

3. بیو (بیوگرافی):

در صفحه‌ی اینستاگرام هر شخص، می‌توان متنی را به عنوان بیو نوشت که برای شناخت صفحه‌ی تجاری شما لازم است. اگر در نوشتن بیو تعریف خوبی از محصولات ارائه شود می‌توان به موفقیت در اینستاگرام مارکتینگ نزدیک شد.

4. کپشن و عنوان:

باید از موثر بودن محتوای کپشن خود مطمئن باشید و بهترین عنوان و جذاب ترین کپشن را تولید کنید. به طور کل بخش زیادی از دیجیتال مارکتینگ به تولید محتوا وابسته است.

5. گرافیک:

قدرت بصری را دست کم نگیرید! تقریبا در هر کسب و کار مجازی، گرافیک اهمیت زیادی دارد. اگر بتوانید طراحی گرافیکی خلاقانه‌ای برای پیج خود در نظر بگیرید، این موضوع برای مخاطب بسیار جذاب خواهد بود.

فراموش نکنید اغلب شبکه‌های اجتماعی محبوب مرتبا امکانات خود را افزایش می‌دهند. اگر پیگیر این آپدیت‌ها باشید می‌توانید بهترین بهره را برای رشد کسب و کار خود از آن‌ها ببرید.

روش به کارگیری اینستاگرام در فروش و کسب و کار

اینستاگرام یک پلتفرم بصری است که توجه خیلی زیادی بر محتوای ویدیویی و عکسی دارد. مراحلی که برای استفاده از اینستاگرام نیاز است انجام دهید را برایتان کامل توضیح دادیم:

روش به کارگیری از اینستاگرام

1. ساختن پروفایل کاری

به طور کلی سه مدل صفحه‌ی اینستاگرامی داریم: صفحه ی شخصی، تولید محتوا و صفحه‌ی کاری. صفحه‌ی کاری و تولید محتوا نمونه‌هایی از پروفایل‌های حرفه‌ای هستند؛ بلاگرها و اینفلوئنسرها از پروفایل‌های تولید محتوا استفاده میکنند اما اگر قصد ساختن یک برند برای کسب و کار خود هستید باید یک صفحه‌ی کاری ایجاد کنید. در صفحه‌ی کاری شما می‌توانید بخش‌های بیشتری به پروفایل خود اضافه کنید.

2. بهینه کردن پروفایل کاری

همانطور که گفتیم شما امکان اضافه کردن بخش‌های بیشتری در پروفایل صفحه‌ی کاری خود دارید. که این بخش‌ها، اطلاعات زیاد و مهمی را از تجارت و کسب و کار شما در اختیار فالوئرهایتان قرار می‌دهد تا بتوانند بهتر با شما و برندتان آشنا شوند و اعتماد کنند. بخش‌هایی که در پروفایل کاری باید به آنها توجه کرد و آنها را بهینه سازی کنید:

 • عکس پروفایل اینستاگرامتان که باید لوگوی شرکتتان باشد.
 • اسم پروفایلتان که باید اسم کسب و کارتان باشد.
 • نام کاربریتان که باید همان نام کسب و کارتان باشد.
 • ضمایر در صورتی که نماینده‌ی کسب و کارتان باشید.
 • بخش وب سایت برای قرار دادن لینک وبسایت کاریتان می‌باشد.
 • بیو برای نوشتن یک بیوگرافی درباره‌ی کارتان یا شعار برندتان.
 • راه‌های تماس برای ارتباط فالوئرها با شماست که می‌توانید شماره تلفن، ایمیل یا آدرس فروشگاه یا شرکتتان را بدهید.
 • دکمه‌ی اقدام برای دعوت به ارتباط مستقیم با شماست.
 • هایلایت‌های استوری برای ارائه داستان‌های گذاشته شده از کسب و کارتان در گذشته میباشد.

3. طراحی یک استراتژی مناسب برای بازاریابی

هر تجارتی نیاز به یک استراتژی خاص برای رشد کسب و کارش دارد. شما نیز با توجه به مخاطبان خود باید یک استراتژی مناسب با کسب و کارتان طراحی کنید. به محتواهایی که بیشتر مورد توجه مخاطبان هدف قرار گرفته است بیشتر اهمیت دهید. و ببینید هدفتان از حضور در اینستاگرام چیست؟ فروش بیشتر؟ جذب ترافیک وب سایتتان؟ ایجاد تعامل بیشتر با مشتریان خود؟ جذب فالوئر؟

با در نظر گرفتن این موردها، یک استراتژی برای بازاریابی کسب و کارتان طراحی کنید.

4. پست کردن محتوای با کیفیت

ابزارهای زیادی برای تولید محتوا وجود دارد. و از آنجایی که اینستاگرام یک رسانه‌ی تصویری است باید به تولید کردن محتواهای با کیفیت و خاص توجه بسیاری داشته باشید.

5. کپشن نویسی خاص و جذاب

هدف از کپشن نویسی، جذب فالوئر، تعامل بیشتر از طریق محتوا و ترغیب آنها به خرید است. پس یکی دیگر از مهم‌ترین موارد پست گذاشتن در اینستاگرام اهمیت دادن به کپشن هاست.

6. افزایش فالوئر

در اینستاگرام یکی از معیارهای کاربران برای انتخاب و دنبال کردن یک صفحه اینستاگرامی، تعداد دنبال کننده و فالوئرهای آن صفحه است. شما با افزایش فالوئرهایتان، ثابت میکنید که برندتان ارزش انتخاب شدن را دارد.

نکاتی که در استفاده از اینستاگرام در کسب کارها باید به آن‌ها توجه داشت

 • برای تبلیغات در اینستاگرام از جملات افراطی استفاده نکنید. این نوع از تبلیغات نتیجه‌ی عکس داده و نشان از بی تجربه بودن در این زمینه و غیر حرفه‌ای بودن کسب و کار شما را می‌رساند. برای تاثیر موفق باید محتوای پر قدرت تحت عنوان ویدیوها و تصاویر تاثیرگذار ایجاد و استفاده کرد.
 • یکی از راه‌های افزایش فالور در اینستاگرام خریدن فالور است. در حال حاضر این شیوه برای بسیاری از افراد تبدیل به منبع درآمد شده است. البته باید توجه داشت که این شیوه یکی از شیوه‌های نادرست پیدا کردن مخاطب است. اینستاگرام پیج‌هایی را که به شیوه‌های تقلبی بالا آمده باشند و یا به بیان دیگر مخاطب فیک داشته باشند را محدود می‌کند.
 • از نکاتی که باید در اینستاگرام آن را در نظر گرفت این است که از هشتگ‌ها به شیوه‌ای درست استفاده کرد. استفاده از هر چیزی اگر به شیوه‌ای نادرست باشد در واقع از آن سوء استفاده شده است. باید از هشتگ‌ها به شیوه‌ای درست استفاده کرد تا در نتایج سرچ‌ها به طور موثر دیده شد.
 • در استفاده از این اپلیکیشن نباید فقط روی یکی از موارد کمیت و یا کیفیت کار کرد. بلکه باید به طور همزمان هم روی کیفیت و هم روی کمیت کار کرد و هر دو مورد را بهبود بخشید تا به یک نتجه‌ی قابل قبول دست پیدا کرد.

 در پایان

بسیاری از ابزارهای موثر بر کسب و کارهای موفق اینترنتی در دنیا توسط این شبکه ارائه شده است.در این مقاله از مجموعه‌ی توسعه گران جهان رایانه مثال‌هایی همچون بررسی رقبا، رشد نامحدود در این رسانه، روش ساختن یک صفحه کاری و… را آوردیم. امیدواریم با نکات ذکر شده اهمیت اینستاگرام در کسب و کارها کمی شفاف شده باشد. با تشکر از همراهی شما.

مقالات مرتبط

اسکرول به بالا