ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

جوملا؛ سیستم جامع مدیریت محتوا

جوملا

جوملا یک سیستم مدیریت محتوا محسوب می‌شود. این سیستم به صورت آزاد و متن باز عمل می‌کند، در نتیجه استفاده از این سیستم، می‌توان به راحتی مدیریت سایت را در دستور کار قرار داد.

به طور کلی، جوملا یا Joomla از زبان برنامه نویسی php قدرت می‌گیرد و از دیتابیس MySQL بهره می‌برد. با توجه به برنامه نویسی با PHP می‌توان این برنامه را یک برنامه شی گرا دانست و در نهایت این برنامه می‌تواند دیتاها را به صورت ساختار یافته نمایش دهد.

جوملا چیست و چگونه کار می‌کند

این منبع به شما کمک می‌کند تا طراحی سایت را به صورت پویا اعمال کنید، همچنین منبع جوملا دارای یک پنل مدیریت است که می‌توان با قابلیت‌های جوملا، ویژگی‌های پیچیده را کنترل کرد.

این امر با وجود داشتن رابط بصری فوق‌العاده امکان پذیر است.

نحوه عملکرد

در جوملا می‌توان محتوا و مقالات را به راحتی سازماندهی کرد چرا که دارای تابع‌های یکپارچه است. شما می‌توانید استفاده‌های بیشتری را نیز داشته باشید، این امر می‌تواند به راحتی برای شما فعالیت‌ها را در بازه‌های زمانی مشخص به شما نشان دهد.

دسته بندی با استفاده از جوملا بسیار راحت است، چرا که می‌توانید دسته‌ها و زیر مجموعه‌ها را کاملا شخصی سازی کنید.

استفاده از جوملا در وردپرس، کاملا متفاوت است، چرا که نوشته‌ها و برگه‌ها به عنوان مقاله شناسایی می‌شوند.  

ویژگی‌های جوملا

جوملا برای مدیریت سایت از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که در طول توسعه بک اند، یا استفاده سئو کاران از سایت، این برنامه اهمیت پیدا می‌کند.

نقش جوملا در سئو سایت

جوملا در استفاده ویرایشگرها یا مدیران سایت بسیار عالی عمل می‌کند و باعث می‌شود تا سئو با راحتی بیشتری اعمال شود.

متا

جوملا می‌تواند توضیحات متا را به صورت‌های جداگانه برای هر صفحه و مقاله تعریف کند، متا برای گوگل یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود و بخشی از رتبه شما در گوگل به این موضوع اهمیت دارد.

URL

جوملا در بهینه سازی URL هر صفحه نقش دارد. URL شناسه صفحه شما است و رتبه صفحه به URL آن صفحه داده می‌شود.

لینک‌های داخلی

لینک‌های داخلی کمک می‌کند تا کراولرهای گوگل ارتباط بین صفحات و زمینه فعالیت سایت شما را درک کند. لینک‌های داخلی را در جوملا می‌توان به راحتی ایجاد کرد.

تگ گذاری

جوملا می‌تواند به شما در ایجاد تگ‌ها کمک کند، جوملا قابلیت بهینه سازی تگ‌ها را به شما ارائه می‌دهد و باعث می‌شود تا در CTR شما تاثیر بگذارد.

تگ Alt

با استفاده از تگ alt می‌توان برای تصاویر متن مربوط به مقاله یا صفحه لندینگ را ایجاد کرد. بر همین اساس، می‌توان سایت را با محتوای تصویری نیز سئو کرد.

افزونه‌های سئو در جوملا

افزونه‌های جوملا را می‌توان به صورت رایگان و اشتراکی تهیه کرد، با استفاده از افزونه‌ها شما نقاط قوت و ضعف خود را درک خواهید کرد.

افزونه‌های جوملا در موارد زیر تاثیرگذار هستند.

  • تایتل
  • متا دیسکریپشن
  • URL
  • جلوگیری از خطا 404
  • بهینه سازی سرعت سایت

چند نمونه از افزونه‌های سئو جوملا به شرح زیر است.

افزونه تخصصی: SEO Boss

افزونه عمولی: meta tags یا SEO Simple

مزایای به کارگیری جوملا

استفاده از جوملا می‌تواند برای شما مزایای زیادی را به همراه داشته باشد، چرا که این سیستم دارای قابلیت‌های چند منظوره است.

رایگان

استفاده از جوملا هیچ هزینه‌ای را در بر ندارد، بر همین اساس، جوملا به عنوان یک گزینه مناسب برای مشاغلی محسوب می‌شود که بودجه محدودی در کار را دارند.

متن باز

جوملا به صورت متن باز عمل می‌کند و باعث می‌شود تا کدهای مورد نیاز در  دسترس عموم قرار بگیرد. در نتیجه این عمل می‌توان نیازهای خاص را سفارشی سازی کرد.

انعطاف پذیری

قابلیت‌های زیادی برای استفاده در سایت شما وجود دارد، در نتیجه می‌توان افزونه‌ها و نحوه کار سایت را بهبود بخشید.

جمع بندی

استفاده از سیستم‌های مدیرت محتوا یا CMS برای بسیاری از کسب و کارهای نوپا موثر باشد، چرا که استفاده از سایت‌های تخصصی شاید هزینه‌های زیادی را در بر داشته باشد.

طراحی سایت وردپرسی و تخضضی خود را به ما بسپارید چرا که با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه طراحی سایت و نمونه کارهای موفق، بهترین انتخاب برای شما است. ایموریت بهترین شرکت طراحی سایت در شیراز محسوب می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا