ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

ساب دامین (زیر دامنه) و نحوه‌ی ایجاد آن

ساب دامین و نحوه‌ی ایجاد آن

در این مقاله قصد داریم به یکی از موضوعاتی که در دنیای وب بسیار می‌شنویم یعنی ساب دامین یا زیر دامنه بپردازیم.در دنیای پیشرفته تکنولوژی و اینترنت، وب‌سایت‌ها و برنامه‌های تحت وب از اهمیت بسیاری برخوردارند. با گسترش روز افزون این حوزه، نیازمندی‌ها و مشکلات مرتبط با مدیریت وب‌سایت‌ها و محتواهایشان نیز افزایش یافته است. در این زمینه، ساب دامین به عنوان یکی از راه‌حل‌هایی شناخته می‌شود که به وبمستران سو مدیران سایت کمک می‌کند در اینجا ما به طور جامع به بررسی ساب دامین، نحوه‌ی ایجاد ساب دامین و یا استفاده از آن خواهیم پرداخت.

ساب دامین چست و چه کاربردی دارد؟

قبل از اینکه به سراغ نحوه‌ی ایجاد ساب دامین برویم ابتدا باید بدانیم که اصبا ساب دامین چیست و چه کاربردی دارد.همان طور که از نام زیردامنه مشخص است؛ ساب دامین، زیردامینی از یک دامین اصلی است که به صورت جداگانه و با نام خود در دسترس است. به عبارت دیگر، یک ساب دامین به عنوان یک بخش مجزا از یک دامین اصلی عمل می‌کند و می‌تواند محتوا، فعالیت و تنظیمات خود را داشته باشد.

وقتی یک دامین ایجاد می‌شود، معمولاً با پیشوند www مانند www.domain.com عنوان نام دامین استفاده می‌شود. اما شما می‌توانید ساب دامین‌های دیگری برای دسترسی به بخش‌های مختلف وب‌سایت خود ایجاد کنید. به عنوان مثال، اگر دامین اصلی شما domain.com باشد، ساب دامین‌هایی مانند blog. domain.com یا shop. domain.com می‌توانند ایجاد شوند.

استفاده از ساب دامین‌ها به شما اجازه می‌دهد بخش‌های مختلف وب‌سایت یا برنامه‌های وب خود را در دسترس عموم کاربران قرار دهید. با ایجاد ساب دامین‌ها، شما می‌توانید این بخش‌ها را به طور جداگانه مدیریت کنید و نیازهای ویژه هر بخش را برآورده کنید. به علاوه، ساب دامین‌ها می‌توانند به بهبود سئو و قابلیت دسترسی وب‌سایت شما کمک کنند.

کاربرد ساب دامین در موارد زیادی دیده می‌شود. از جمله:

 1. سازماندهی محتوا
 2. جداسازی قابلیت‌ها
 3. انجام تست یا توسعه
 4. شناسایی و یا برندینگ
 5. تفکیک زیر ساخت‌ها
 6. تشکیل کمپین‌ها و بازاریابی

مزایای استفاده از زیردامنه

گفتیم که کاربرد ساب دامین در موارد زیادی دیده می‌شود. همین دلایل استفاده از ساب دامین را می‌توان به عنوان مزایایی برای آن در نظر گرفت. اما علاوه بر این موارد می‌توان به افزایش امنیت با استفاده از ساب دامین اشاره کرد. همچنین ساب دامین با ایجاد بخش‌های جداگانه تا حد زیادی در بهبود سئو نقش خواهد داشت.

نحوه‌ی ایجاد ساب دامین

احتمالا شمایی که به دنبال آموزش ایجاد ساب دامین هستید دامین سایت خود را دارید. اما اگر دامین ندارید اولین قدم شما برای ایجاد ساب دامین ثبت و خرید دامین از شرکت‌های معتبر فعال در این زمینه است. بعد از اینکه دامین خود را ثبت کردید برای ایجاد زیر دامنه می‌توانید مطابق با مراحل زیر عمل کنید.

 1. بعد از اینکه دامین خود را ثبت کردید برای ایجاد زیر دامنه باید به حساب کاربری خود وارد شوید.
 2. به بخش مدیریت دامین و یا هاست خود وارد شوید.
 3. از منو دامین‌ها مورد ساب دامین را پیدا کرده و انتخاب کنید.
 4. با انتخاب این گزینه صفحه‌ای با عنوان create subdomain برای شما باز می‌شود. در فیلدهای مورد نظر نام زیر دامنه و دامنه خود را وارد کنید.
 5. برای تایید دکمه‌ی create را بفشارید.

با انجام این مراحل در مدیریت هاست خود شما یک زیر دامنه را با نام دلخواه خود ایجاد کرده‌اید که می‌توانید بدون پرداخت هزینه‌ی جداگانه از آن استفاده کنید. همچنین می‌توانید از این زیر دامنه به خوبی در سازمان دهی اطلاعات و یا خدمات سایتتان استفاده کنید.

پاسخ به سوالات متداول شما در ایجاد زیر دامنه

همین طور که دیدید به آسانی و با انجام چند اقدام ساده می‌توان ساب دامین ایجاد کرد. اما در انجام این پروسه ممکن است سوالاتی برای شما پیش بیاید که در این بخش به چند مورد از آن‌ها پاسخ داده‌ایم.

• آیا بعد از اینکه ساب دامینی را ایجاد کردیم می‌توان آن را حذف یا ویرایش کرد؟

بله بعد از اینکه زیر دامنه‌ای را ایجاد کردید شما قادرید با وارد شدن به مدیریت هاست خود و قسمت ساب دامین‌ها، ساب دامین مورد نظر خود را ویرایش و یا حذف کنید. فقط در نظر داشته باشید که تغییر نام زیر دامنه ممکن است کمی طول بکشد تا آن را در شبکه با نام جدید ببینید

• چند ساب دامین را می‌توان برای دامنه خود ایجاد کرد؟

به طور کلی تعداد ساب دامین‌هایی که می‌توان ایجاد کرد محدودیت ندارد. اما باید توجه کنید که قابلیت سرویس هاستینگ شما چگونه است. اگر سرویس هاستینگ شما محدودیتی را برای ایجاد ساب دامین قرار داده نباشید شما می‌توانید هر تعداد ساب دامینی که می‌خواهید ایجاد کنید. اما باید این نکته را در نظر بگیرید که ساب دامین‌ها را بر اساس نیازهای خود و قابلیت‌های خود ایجاد کنید تا به خوبی بتوانید آن‌ها را مدیریت کنید.

• آیا می‌توان برای زیر دامنه ایمیل مستقل تعیین کرد؟

آری! شما می‌توانید برای ساب دامین‌‌های گوناگون خود ایمیل‌های متفاوت ایجاد کنید.

 

در این قسمت به پرتکرار‌ترین سوالات کاربران در رابطه با ایجاد زیر دامنه پاسخ دادیم اما ممکن است شما عزیزان در رابطه با این موضوعات با مشکلات جدید روبه‌رو شوید. همچنین ممکن است سوالات دیگری نیز در این زمینه برای شما پیش بیاید. شما عزیزان می‌توانید در قسمت دیدگاه‌ها سوالات خود را بپرسید و بهترین پاسخ را از متخصصین ما دریافت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله معنای ساب دامین یا زیر دامنه را آموختیم و دانستیم که این قابلیت چه کاربردی در دنیای وب دارد. همچنین آموختیم که چطور یک ساب دامین را در کنترل پنل خود ایجاد کنیم و از آن استفاده کنیم. در آخر نیز به بخشی از سوالات کاربران در این زمینه پاسخ دادیم. ساب دامین از موضوعات اساسی است که در طراحی سایت ممکن است با آن مواجه شده و به آن نیاز پیدا کنید. متخصصان ما قادرند تا ساب دامین‌های شما را در شرکت طراحی سایت ایموریت ایجاد کرده و شما را در داشتن یک سایت سازمان دهی شده همراهی کنند.

مقالات مرتبط

اسکرول به بالا