ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

پر اهمیت‌ترین الگوریتم‌های گوگل در سئو

الگوریتم‌های گوگل

میدانیم که سئو از روش‌های افزایش رتبه در نتایج موتورهای جستجو است. اما گوگل سری الگوریتم‌های گوناگونی برای وظایفی همچون چک کردن لینک سازی‌ها و یا میزان کیفیت محتوا دارد. برای انجام یک سئوی قدرتمند باید به این الگوریتم‌ها توجه و مطابق با آن‌ها پیشروی کرد.در این مقاله می‌آموزیم:

 • الگوریتم چیست؟
 • منظور از الگوریتم‌های گوگل چیست؟
 • نقش الگوریتم‌های گوگل در سئو
 • الگوریتم‌های گوگل را بشناسیم

برای اینکه پاسخ پرسش‌های زیر را بدانیم با ما همراه باشید.

الگوریتم چیست؟

الگوریتم‌ها فرایندها و یا الگوهایی هستند که از قبل تعریف می‌شوند و مطابق با این الگوها داده‌هایی به دست می‌آید. در بیان دیگر برنامه ریزی برای انجام کارها را الگوریتم می‌گویند. برای مثال ما انسان‌ها برنامه‌ی روزانه‌ای را برای کارهای خود تعیین می‌کنیم که کارهای خود را متناسب با آن‌ها انجام می‌دهیم.

منظور از الگوریتم‌های گوگل چیست؟

به مجموعه الگوهایی که گوگل برای رتبه دادن به وب‌سایت‌ها در نتایج جستجو دارد الگوریتم‌های گوگل می‌گویند. الگوریتم‌های گوگل هستند که در در پشت صحنه جستجو می‌کنند و ترتیب نمایش و یا در واقع اهمیت وب‌سایت‌ها در گوگل را مشخص می‌کنند. الگوریتم‌های گوگل فاکتورهای گوناگونی که در داخل یا خارج یک وب‌سایت روی آن انجام شده را بررسی کرده و به سایت رتبه می‌دهند. مجموعه‌ی الگوریتم‌ها در طول زمان تغییر کرده و روی فاکتورهای جدیدی نیز تمرکز می‌کنند که باید در زمان‌های گوناگون به معیارهای آن‌ها توجه کرد و آن‌ها را در نظر گرفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر از تعرفه سئو در شیراز با ما ارتباط برقرار کنید.

نقش الگوریتم‌های گوگل در سئو

سئو به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو است و از عوامل انجام یک سئوی خوب دانستن الگوریتم‌های گوگل است تا مطابق با آن‌ها قدم برداشت. یک سئو کار حرفه‌ای با دانستن معیارهای الگوریتم‌های گوگل متناسب با آن‌ها کار انجام داده و و بر خلاف آن‌ها عمل نمی‌کند در نتیجه یک سئو خوب داشته و رضایت کاربر را جذی و کرده و رتبه خوبی را در نتایج گوگل به دست خواهد آورد.

الگوریتم‌های گوگل (باغ وحش گوگل) را بشناسیم

در ادامه شما را با پر اهمیت‌ترین الگوریتم‌های گوگل اشنا خواهیم کرد و معیارها و فاکتورهای این الگوریتم‌‌ها را تا حدی بررسی خواهیم کرد.

 1. الگوریتم رقص گوگل

گوگل الگوریتمی به نام رقص گوگل دارد که در آن چالش‌‌های برای صفحات ایجاد می‌شوند تا در این چالش‌ها خود را ثابت کنند. برای مثالبعد از انتشار محتوایی در صفحه گوگل به طور ناگهانی و عجیب به صفحه و محتوای شما رتبه خوب داده و آن را در رتبه‌های اول جابه‌جا می‌کند. او در زمانی که رتبه خوبی را به سایت شما می‌دهد بررسی می‌کند که میزان کلیک و رضایت کاربران از صفحه‌ی شما در این مدت چگونه است. در واقع الگوریتم رقص گوگل نوعی راستس آزمایی برای صفحه‌ی شماست.

 1. الگوریتم برت

الگوریتم برت  بزرگترین و باهوش‌ترین الگوریتم گوگل است .این الگوریتم بر پایه‌ی هوش مصنوعی کار کرده و برای پردازش زبان طبیعی و یا درک جستجوی کاربران روی کار آمد. با استفاده از این الگوریتم کاربران می‌توانند به جستجوی مورد نظر خود با استفاده از کلمات قبلی و بعدی به شیوه‌ای راحت‌تر دست پیدا کنند. در بیان ساده برت با هدف درک کوچکترین قسمت‌هایی از زبان مثل یک انسان کار کرده و همانند او عمل می‌کند.

 1. الگوریتم تپه

الگوریتم تپه از الگوریتم‌های قدیمی گوگل است، این الگوریتم با هدف بررسی و شناختن صفحات معتبر کار می‌کند. مطابق با الگوریتم تپه وقتی کاربر کلمه‌ای را سرچ می‌کند مرتبط‌ترین نتایجی که مربوط به کلمه سرچ شده است بالا می‌آیند. در صورت عدم وجود چنین الگوریتمی وقتی کلمه‌ای در موتور جستجو سرچ می‌شد صفحاتی که این کلمه را داشتند هر چند که موضوع اصلی نبودند و فقط در متن آمده بودند بالا می‌آمدند ودر نتیجه کاربر به هدف خود دست پیدا نمی‌کرد.

 1. الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا محتوایی را که در صفحه بارگذاری شده را ازنظر کپی نبودن، استفاده از کلمات کلیدی، و تبلیغات بررسی می‌کند. این الگوریتم به صفحاتی که چنین مواردی را رعایت کرده باشند امتیازات مثبتی داده و از این امتیاز در رتبه دهی به محتوا و صفحه در نتایج گوگل استفاده می‌کند.

 1. الگوریتم کافئین

قبل از الگوریتم کافئین فقط مطالب جدیدی که در صفحات بارگذاری می‌شدند توسط ربات‌ها بررسی و رتبه بندی می‌شدند یعنی مطالبی که قبل تر آپلود شده بودند برای آپدیت با مشکل مواجه بودند. با روی کار آمدن الگوریتم کافئین مشکل آپدیت مطالب گذشته حل شد و سبب بهتر شدن رتبه سایت‌ها با محتوای قدیمی در نتایج شد.

 1. الگوریتم تازگی محتوا

الگوریتم تازگی محتوا سبب شد تا صفحاتی که محتوای جدیدتری دارند در رتبه‌های بالاتری قرار بگیرند. همانطور که از نام این الگوریتم پیداست این الگوریتم میزان تازگی محتوای صفحات را بررسی می‌کند.

 1. الگوریتم پنگوئن

این الگوریتم سیستم لینک‌‌دهی وبسایت‌ها را بررسی می‌کند. در نتیجه لینک دهی یکی از مواردی است که برای گوگل اهمیت دارد و این الگوریتم با بررسی لینک‌ها به صفحاتی که لینک‌های مخرب دارند امتیاز منفی داده و آن‌ها را جریمه می‌کند.

 1. الگوریتم کبوتر

الگوریتم کبوتر روی سئوی لوکال یا محلی کار می‌کند همچنین او سایت مپ یک وبسایت را نیز بررسی کرده و مطابق با آن نتایج بهتری را به کاربر نمایش می‌دهد.

 1. الگوریتم گورخر

الگوریتم گورخر روی سایت‌های فروشگاهی کار می‌کند و بررسی می‌کند که وب‌سایت فروشگاهی به درستی کار خود را انجام داده و بر اساس ان به سایت فروشگاهی در نتایج امتیاز می‌دهد. منظور از درست کار کردن وب‌سایت فروشگاهی این است که به خوبی نیاز کاربر را رفع کند.

 • الگوریتم دزد دریایی

این الگوریتم مطابق با نامش بررسی می‌کند که محتوا از سایت‌های دیگر دزدی نشده باشند. دزدی نبودن محتوا برای کسانی که قصد پیشرفت اساسی در وب‌سایت خود را دارند ازز نکات مهمی است که باید به آن توجه کنند.

برای آموزش سئو در شیراز با ایموریت همراه باشید.

سخن پایانی

گوگل برای رتبه دهی به وب‌سایت‌ها معیارهایی دارد که به آن‌ها الگوریتم‌های گوگل می‌گویند. الگوریتم‌های گوگل نقش موثری در سئو یک سایت داشته دانستن و رفتار مطابق میل آن‌ها به خوبی می‌تواند سبب پیشرفت سئوی یک وب‌سایت و رتبه‌ی آن در نتایج گوگل بشود. متخصصان شرکت ایموریت با دانستن الگوریتم‌های گوگل  در شیراز را به خوبی برای وب‌سایت شما انجام خواهند داد.

مقالات مرتبط

اسکرول به بالا