ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

کلمه کلیدی در سئو و طراحی سایت

کلمه کلیدی

کلمه کلیدی یا کوئری، ارزش سایت شما را تعیین می‌کنند و خواسته‌های کاربران را برآورده می‌کند. کلمات کلیدی سهم زیادی را در امتیازات سئو دارند و با خواسته کاربران در یک راستا هستند. اما باید دید که کلمه کلیدی چگونه می‌تواند شما را با کاربران پیوند بدهد.

نقش کلمه کلیدی

کلمه کلیدی را می‌توان با روش‌های مختلفی اعمال کرد و باید در این امر میزان بهینه سازی را در اعمال کلمات در نظر گرفت. اما کلمات کلیدی در دو دسته قرار می‎گیرند که به شرح زیر هستند.

کلمه کلیدی تک کلمه‌ای

Single keyword ساده و کوتاه هستند و دارای بیشترین آمار سرچ از سوی کاربران است. اما رقابت بسیار مشکل است و برای رسیدن به رتبه‌های اولیه سرچ گوگل باید زمان زیادی را جهت بهینه سازی سایت با استفاده از کلمات کلیدی و رقابت صرف کرد.

کلمه کلیدی چند کلمه‌ای

Long-tail keyword این نوع کلمه کلیدی، معمولا از ادغام دو یا چند کلمه تشکیل می‌شود و از نظر تعداد سرچ توسط کاربران، ترافیک کمتری را دارد.

اما با استفاده از این روش می‌توان راحت‌تر در نتایج اولیه سرچ گوگل قرار گرفت.

مزایا و معایب کلمات چند کلمه‌ای و تک کلمه‌ای

مسلما کلمات کلیدی تک کلمه‌ای دارای مزایای بیشتری هستند، اما باید معایب این نوع کلمه کلیدی را نیز در نظر گرفت. در این بین کلمات کلیدی شما باید بر اساس اهداف شما طرح شود که می‌توان به معیارهای زیر اشاره کرد.

  • مخاطبان هدف
  • زمینه کسب و کار شما
  • نوع تولید محتوا
کلمات کلیدی تک کلمه ای

کلمات کلیدی دارای مزایا و معایب زیر هستند و هر کدام در روش کار سایت شما تاثیرگذار است.

مزایا

کلمه کلیدی تک کلمه‌ای دارای درک زیادی هستند و استفاده از این کلمات آسان است.

ترافیک سرچ این نوع کلمات بسیار زیاد است و کاربران زیادی را به سایت شما جذب می‌کند و ctr شما به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد.

معایب

کلمه کلیدی تک کلمه‌ای معمولا فقط یک موضوع را پوشش می‌دهند و جزئیات زیادی را ندارند.

کلمه تک کلمه‌ای معمولا اهداف و خواسته‌های کاربران را برآورده نمی‌کند و این امر باعث می‌شود در مقابل دریافت کلیک بالا، نرخ پرش زیادی را نیز تجربه کنید.

همچنین در این روش استفاده از کلمه کلیدی، رقابت بسیار زیاد است و نیاز به محتوای با کیفیت را واجب می‌کند.

همچنین این نوع از کلمات کلیدی، زمان زیادی را صرف می‌کنند و با دشواری‌های زیادی برای تدوین استراتژی دقیق و تولید محتوا همراه است.

باید بدانید که تولید محتوا و ارائه برنامه سئو، نیاز به مهارت و صبر بالایی دارد که معمولا برای افراد عادی ممکن نیست. پس در این بین شما برای سئو سایت نیاز به پرداخت هزینه‌های بالاتری برای بدست آوردن این کلمات داشته باشید.

کلمات کلیدی چند کلمه‌ای

کلمه کلیدی چند کلمه‌ای می‌تواند انتخاب بهتری برای کسب و کارهای کوچک باشد و به مرور رتبه سایت را افزایش داد.

مزایا

کلمه کلیدی چند کلمه‌ای دقت بالایی را به همراه دارد و خواسته کاربر را دقیقا به او می‌رساند و می‌تواند از پرش کاربر جلوگیری کند.

این نوع کلمات رقابت کمتری را دارا هستند و می‌توان راحت‌تر به رتبه‌های ابتدایی گوگل دست یافت.

معایب

کلمات کلیدی چند کلمه‌ای درک را کمی دشوارتر می‌کند و کاربر باید با روش‌های سرچ کمی آشنا باشد. همچنین کوچک‌ترین تغییر در کلمات ورودی کاربر، می‌تواند رتبه سایت شما را با تغییراتی همراه کند.

نکات مهم در انتخاب کلمه کلیدی

با توجه به دریافت اطلاعات لازم از انواع کلمات کلیدی، شما باید برنامه خود را بر اساس این کلمات انتخاب کنید. البته در طرح استراتژی، باید نکات زیر رعایت شود.

  • کلمات کلیدی و محتوای سایت

محتوا نیازهای کاربران هستند و این امر باعث می‌شود تا کاربران اطلاعات لازم را کسب کنند، بر همین اساس کلمات کلیدی باید با محتوای سایت همخوانی داشته باشد.

  • میزان سرچ

کلمه کلیدی که انتخاب می‌کنید باید دارای لیمیت مناسبی از سرچ باشد و بتواند کاربران زیادی را به سایت شما بکشاند.

  • رقابت

کلمه کلیدی که شما انتخاب می‌کنید باید دارای کمترین رقیب باشد تا بتوان با سرعت بیشتری به رده‌های اولیه گوگل رسید.

 

نقش کلمات کلیدی در سئو

کلمات کلیدی یک راهنما برای موتورهای جست و جو هستند و به راحتی سایت مورد نظر کاربر را به او می‌رسانند. این کار تنها با اعمال کلمات کلیدی در میان محتوای متنی است.

زمانی که کلمه کلیدی مناسب را در نظر می‌گیرید، می‌توانید محتوایی بسازید که نیازهای کاربران را رفع می‌کند. این امر در نهایت نرخ تبدیل سایت شما را افزایش می‌دهد و سئو رو به رشدی را مشاهده می‌کنید.

در نهایت استفاده از کلمات کلیدی، سایت و محصول شما به مرور بین مردم محبوبیت پیدا می‌کند و باعث می‌شود تا شما برندسازی کنید.

جمع بندی

دقت داشته باشید که کلمات کلیدی، ماهیت سایت شما را می‌سازد و گوگل بر اساس کلماتی که شما انتخاب کرده‌اید سایت را به کاربر نشان می‌دهد.

مقالات مرتبط

اسکرول به بالا