ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

آموزش سئو وبلاگ

آموزش سئو وبلاگ

یکی از موارد مهم در سئو یا بهینه سازی وب‌سایت‌ها برای موتورهای جستجو توجه به سئوی وبلاگ است. برای انجام یک سئوی وبلاگ تاثیر گذار توجه به نکاتی در این مورد امری ضروری است. در واقع باید بیاموزیم که چگونه سئوی وبلاگ را انجام دهیم. در واقع باید شیوه‌ی وبلاگ نویسی و سئوی وبلاگ را بیاموزیم. در این مقاله به آموزش سئوی وبلاگ خواهیم پرداخت و شیوه‌ی انجام یک سئوی وبلاگ تاثیر گذار را به شما خواهیم آموخت.

منظور از سئو وبلاگ چیست؟

قبل از اینکه به سراغ مبجث آموزش وبلاگ برویم نیاز است که در ابتدا بدانیم که منظور از سئوی وبلاگ چیست؟ به طور کلی سئوی وبلاگ شامل مجموعه اقداماتی می‌شود که برای محتوای سئوی محتوا، ساختار سایت و یا کدهای آن انجام می‌شود.

چرا سئوی وبلاگ مهم است؟

در ابتدای مقاله نیز گفتیم که برای انجام بهینه‌سازی موتورهای جستجو سئوی وبلاگ امری ضروری است. از ویژگی‌های مهمی که یک وبلاگ باید داشته باشد تعداد بازدیدهای خوب آن است. که در نتیجه‌ی بازدید آن نرخ بازدید دیگر صفحات وب‌سایت نیز افزایش کنید. مطابق با بررسی‌های انجام شده در این زمینه این نتیجه دریافت شده که سومین عامل موثر در افزایش ترافیک یک سایت، سئوی سایت و سئوی وبلاگ است. بنابراین انجام سئوی وبلاگ از دلایل مهم افزایش ترافیک سایت به شمار می‌آید.

انجام سئو در وبلاگ

برای آموزش سئو در وبلاگ مراحل و نکاتی وجود دارد که توجه به انجام این مراحل تا حد زیادی می‌تواند سبب بهبود سئوی وبلاگ شود.

1. تحقیق روی کلمات کلیدی و انتخاب مناسب‌ترین کلمات کلیدی

انتخاب کلمه کلیدی مناسب اولین مرحله از انجام سئو در وبلاگ است، این مرحله از اهمیت زیادی در وبلاگ مهم است. افراد قرار است با استفاده از این کلمات شما را پیدا کنند و با شمااشنا شوند. در این مرحله ابتدا باید کلمات کلیدی مناسب را پیدا کرده و میزان رقبایی که روی این کلمات کلیدی کار می‌کنند را بسنجید. محتوایی را که می‌خواهید ایجاد کنید را برای کلمات کلیدی خود بهینه کنید. منظور از بهینه سازی کلمات کلیدی در محتوا این است که از این کلمات به تعداد مناسبی استفاده کنید. لذا باید از این کلمات به صورت هوشمندانه در تولید محتوا استفاده کنید.

2. تولید محتوای خوب و بهینه

در قدم بعدی تولید محتوای خوب و با کیفیت و همچنین متناسب با کلمات کلیدی از مهم‌ترین عوامل بهبود سئوی وبلاگ است. منظور از محتوای خوب محتوای کافی است که بهتر از رقیب روی موضوع کار کرده باشد و بتواند برای کاربر مفید واقع شود.

3. روی جذابیت پست‌های خود در وبلاگ کار کنید.

شاید گذاشتن زمان روی این بخش برای کسی که کار سئو انجام می‌دهد کار خسته کننده‌ای باشد. اما این کار از مهم‌ترین عوامل برای جذب توجه کاربر و در نتیجه سئو وبلاگ است. بیاموزید که در مقالات خود از تصاویر استتفاده کنید. گوگل به محتواهایی که دارای حداقل یک تصویر کارآمد امتیاز بیشتری خواهد داد. همین موضوع سبب بهتر شدن سئو وبلاگ شما خواهد شد.

4. توجه به سرعت بارگذاری سایت و ریسپانسیو بودن محتوای وبلاگ

در حال حاضر بسیاری از افراد به وسیله‌ی تلفن همراهی که در دست دارند کارهای روزمره خود در فضای وب را انجام می‌دهند. بنابراین از عوامل مهمی که در سئو یا سئوی وبلاگ باید به آن توجه کرد ریسپانسیو بودن آن در دستگاه‌های گوناگون است. همچنین باید به سرعت بارگذاری توجه بسیاری داشت بسیاری از افراد در مواجه با سایت‌هایی که از سرعت کمی برخوردارند تصمیم به ترک آن می‌گیرند. حال آنکه سایت و وبلاگ از محتوای کاربردی برخوردار باشد.

5. استفاده از کلمات کلیدی در URL و توضیحات متا

برای اینکه گوگل و کاربران بهتر بتوانند تشخیص دهند که محتوای موجود در وبلاگ ما در رابطه با چه موضوعی است بهتر است که کلمات کلیدی خود را علاوه بر تگ‌ها و یا عنوان محتوا در URL و متای صفحات استفاده کنیم. البته توجه داشته باشید که به گونه‌ای از کلمات کلیدی خود در URL استفاده کنید که طول آن زیاد نشود.

6. تصاویری که در وبلاگ به کار می‌برید باید بهینه شده باشند

در بررسی وبلاگ و سئوی آن گفتیم که در محتوای خود از تصاویر استفاده کنید. لذا باید توجه کرد تصاویری را که در محتوا بکار می‌بریم بهینه سازی شده باشند. منظور از بهینه سازی تصاویر این است که قبل از تصاویر آن‌ها را فشرده سازی کرده و برای عکس‌هایی که بارگذاری می‌کنید متن جایگزین انتخاب کنید.

7. در محتوای خود از لینک دهی استفاده کنید

از موارد مهم دیگری که سبب بهبود رتبه‌ی سئوی وبلاگ می‌شود استفاده از سیستم لینک دهی در محتوا است. استفاده از لینک‌های داخلی در محتوا و حتی لینک‌های خارجی معتبر در محتوا به محتوای ما ارزش می‌دهند.

8. از انکر تکست مناسب استفاده کنید

گفتیم در تولید محتوای وبلاگ باید از سیستم لینک دهی استفاده کرد. اما از موارد مهم در این موضوع این است که به کلمات مناسب و مرتبطی لینک بدهیم.

9. عملکرد خود را بررسی کنید

برای این کار می‌توانید وبلاگ یا سایت خود را در سرچ کنسول ثبت کنید. این کار به شما امکان این را می‌دهد تا عملکرد خود را بررسی کرده و اشکالات خود را بیابید.

10. در نهایت ایجاد قابلیت اشتراک گذاری محتوای وبلاگ

با بکارگیری این مورد در وبلاگ به کاربر اجازه دهید از محتوای شما در برنامه‌های گوناگون استفاده کند. همچنین این امکان به شما کمک می‌کند تا در صورت اشتراک گذاری محتوای شما دیگران کاربران نیز با شما آشنا شوند.

سخن پایانی

یکی از موارد مهم در انجام یک سئو توجه به وبلاگ و سئوی آن است. در این مقاله نکاتی را گفتیم که انجام این نکات سبب بهبود سئوی وبلاگ می‌شود. ما در ایموریت روی سئوی وبلاگ شما کار می‌کنیم و در نهایت بهبود کلی رتبه سایت شما خواهیم شد. برای دریافت خدمات سئو از مجموعه‌ی ما با ما در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

اسکرول به بالا