ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

اسکریمینگ فراگ در سئو

اسکریمینگ فراگ در سئو

اسکریمینگ فراگ در سئو تاثیرات زیادی را دارد، با استفاده از اسکریمینگ فراگ می‌توان عیب‌های تکنکال یک پیج را به راحتی درک کرد. این امر می‌تواند سئو تکنیکال شما را به طور کلی بهبود ببخشد. در نهایت می‌توان رتبه سایت را در نتایج جستجو بهبود بخشید.

مشکلات فنی یک سایت بسیار مهم هستند و سایت باید این مشکلات را نداشته باشد، در این صورت سایت شما می‌تواند در کسب رتبه با مشکل رو به رو می‌شود.

نقش اسکریمیگ فراگ در سئو و معرفی کامل برنامه

اسکریمینگ فراگ یک برنامه است که بر روی دسکتاپ نصب می‌شود و بر خلاف بقیه رقبای خود به مانند semrush و moz است. این برنامه برای تمامی پلتفرم‌های مک ویندوز و لینوکس تعریف شده است، این امر باعث شده است تا محدودیتی برای استفاده وجود نداشته باشد.

اما برای استفاده نامحدود از این برنامه باید اقدام به تهیه اشتراک کنید، چرا که نسخه رایگان اسکریمینگ فراگ تنها 500 آدرس را به شما هدیه می‌دهد.

نحوه کار اسکریمینگ فراگ در سئو

تحلیل صفحات و سئو کردن با روش سنتی و دستی، می‌تواند برای سایت شما با چالش‌های زیادی همراه باشد و زمان زیادی را از شما بگیرد. در نتیجه ممکن است تا برخی از صفحات را نیز از دست بدهید، این امر در نهایت می‌تواند تحلیل شما را به صورت ناتمام نشان دهد.

اما برای اسکریمینگ فراگ هیچ چیز غیر ممکن نیست و می‌تواند به راحتی سایت‌های کوچک و بزرگ را بررسی و نتایج را ارائه بدهد.

اما به طور کلی اسکریمینگ فراگ عناصر زیر را در سایت شما چک می‌کند.

 • URL
 • متا دیسکریپشن
 • هدرها و تگ‌ها
 • عنوان صفحه
 • محتوای تکراری
 • ریدایرکت‌ها

لینک‎های ناقص

از سال 2016 لینک‌ها یک موضوع مهم در امتیاز گیری سئو شدند. لینک‌های شکسته بر روی موارد زیر تاثیر گذار هیتند.

 • نرخ پرش
 • ارزش URL
 • تاثیر زمان روی صفحه
 • لینک‌های قدیمی و جدید

اسکریمینگ فراگ می‌تواند محتواهای تکراری شما را پیدا کند، این محتوا با ساختارهای مختلف و زبان‌های مختلف بررسی می‌شود تا با هم هم پوشانی نداشته باشد. این امر برای تجربه کاربری بسیار مهم است، چرا که باعث می‌شود رضایت کاربر را به همراه داشته باشد.

برچسب‌ها

اسکریمینگ فرانگ در سئو می‌تواند برای عنوان‌ها نیز نوثر باشد، عنوان‌ها کاربر را به خواسته خودشان می‌رساند. تگ‌ها نقش مهمی را در موتورهای جستجو دارند و باعث می‌شود تا سایت شما رتبه دریافت کند و کاربران موضوعات درون یک مقاله را بهتر درک کنند.

سایت XML

نقشه سایت یک موضوع مهم است چرا که باعث می‌شود گوگل صفحات سایت شما را بهتر درک کند و ساختار کلی سایت شما برای گوگل آشکار شود.

کدهای وضعیت سایت

کدهای وضعیت بر اساس سری 3، 4 و 5 می‌باشد. کافی است و هر کدام بر روی یک موضوع تمرکز می‌کنند.

4 کدهای سمت کاربر

5 کدهای سمت سرور

کدهای وضعیت یا RESPONSE CODE اخطارهای یک صفحه یا سایت را به ما گوشزد می‌کنند، اما در این بین کدهای سری 3، 4، و 5 بیشتر از همه کدها مورد توجه قرار می‌گیرد. اما خطاهای عددی به منظور زیر هستند.

 • 301 ریدایرکت دائمی سایت
 • 302 ریدایرکت موقت
 • 404 ناپدید بودن یک صفحه
 • 500 خطای سمت سرور
 • 503 خطای غیر قابل دسترسی

اسکریمینگ فراگ در بهترین زمان و حالت ممکن می‌تواند ماهیت صفحات سایت را بررسی کند. شاید با خطای 404 آشنایی کامل را داشته باشید، این خطا نشان دهنده این است که صفحه دارای URL نیست.

ساختار سایت

ساختار سایت شما بر اساس دسته بندی انتخاب می‌شود و طراحان سایت و سئوکاران با این روش سایت را نشان می‌دهند. اهمیت این موضوع بسیار زیاد است و در سئو نیز تاثیر زیادی را می‌گذارد

در نهایت کاربران با توجه به خواسته خود و فیلتر کردن موضوعات دلخواه، مطلب و محتوای مورد نظر خود را دریافت می‌کنند.

نقش متا

متا و عناوین سئو شده کاربران را راهنمایی می‌کنند تا بدانند درون صفحه چه چیزی را قرار است ببینند و در نهایت نرخ کلیک شما موثر باشد. اسکریمینگ فراگ در سئو می‌تواند به راحتی تجزیه و تحلیل لازم را اجرا کند. در نتیجه مشکلات عناوین و متا دیسکریپشن در سایت شما حل شود، همچنین این برنامه به راحتی با گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول ارتباط بر قرار می‌کند.

سرعت سایت

اسکریمینگ فراگ در سئو می‌تواند سرعت سایت شما را نیز مورد سنجش قرار دهد، در نتیجه می‌توان صفحاتی را که با مشکل سرعت نیز روبرو هستند شناسایی کرد. سرعت سایت یک عامل مهم در جلوگیری از پرش کاربر، افزایش رتبه سئو و بهبود تجربه کاربری است.

تصاویر

به طور کلی عکس‌ها باید حجمی در حدود 100 و زیر 100 کیلوبایت را داشته باشند، در غیر این صورت سایت شما ممکن است که با مشکل سرعت مواجه شود و عکس به راحتی بارگذاری نمی‌شود.

نقش تگ ALT نیز در تصاویر بسیار زیاد است و با اعمال این تگ، عکس درون سایت شما در نتایج گوگل دیده می‌شود و همچنین وجود تگ ALT نیز یک عامل مهم در سئو است.

اسکریمینگ فراگ در سئو به شما نشان می‌دهد که عملکرد سایت شما در رابطه با عکس‌ها به چه شکل بوده است، دارای تگ ALT هستند و هر عکس چقدر حجم دارد.

بخش‌های مختلف اسکریمینگ فراگ

اسکریمینگ فراگ در 2 بخش تعریف شده است که می‌توان به بخش‌های INTERNAL و EXTERNAL اشاره کرد.

INTERNAL

بخش داخلی ترکیبی از دیتاهای چندین صفحه است و دیتاهای EXTERNAL در آن وجود ندارد. در نتیجه می‌توان دیتاهای صفحات را به صورت کلی در یک نگاه مشاهده کرد و به راحتی تجزیه و تحلیل را انجام داد.

EXTERNAL

این بخش مربوط به URL است و به صورت خارجی عمل می‌کند. می‌توان این موضوعات را به صورت جامع مشاهده کرد و میزان کراول شدن صفحات را مشاهده کرد.

SECURITY

این قسمت دیتاهای امنیت URL را در دست دارد. این بخش دارای چند ستون است و عناصر زیر در این ستون وجود دارند.

 • URL
 • محتوا
 • کد وضعیت

برای بخش امنیت چندین فیلتر وجود دارد و می‌توان به راحتی بخش‌‌های زیر را فیلتر کرد.

HTTP URLs

این فیلتر می‌تواند تمامی URLهایی را که ایمن نیست را شناسایی کنند. این موضوع از سال 2016 دارای اهمیت بسیار زیادی قرار گرفت و تمامی سایت‌ها باید دارای گواهی SSL باشند.

جمع بندی

اسکریمینگ فراگ در سئو نقش زیادی را دارد، هم چنین این ابزار می‌تواند به راحتی تجربه کاربری را به بهبودی برساند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا