ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

تجربه کاربری (UX)، نردبان پیشرفت در دیجیتال مارکتینگ

تجربه کاربری در دیجیتال مارکتینگ

همه‌ی ما در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم، تجربه کاربری یکی از موارد مهم و قابل توجه در عصر دیجیتال؛ تجربه کاربری و درک نیازهای کاربران است. با بکارگیری تجربه کاربری خوب در این عصر و قدم برداشتن در مسیر رفع نیازهای کاربران موجب تقویت دیجیتال مارکتینگِ کسب و کار خود شده و پیشرفت کنید. با این مقاله در ابتدا به شما درک درست از تجربه کاربری و سپس خواهم آموخت که چگونه با یک تجربه کاربری سبب پیشرفت در دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود شوید. در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد.

 1. تجربه کاربری به چه معناست؟
 2. دیجیتال مارکتینگ چیست؟
 3. تجربه کاربری در دیجیتال مارکتینگ چیست؟
 4. تجربه کاربری در دیجیتال مارکتینگ چه نقشی دارد؟
 5. چگونه تجربه کاربری در دیجیتال مارکتینگ سبب پیشرفت کسب و کار خواهد شد؟

 

تجربه کاربری به چه معناست؟

در یک تعریف ساده می‌توان گفت هنگامی که طراح یک محصول در زمان خلق آن به این فکر کند که با انجام چه کاری سبب راحتی و در نتیجه رضایت کاربر می‌شود او برای یک تجربه کاربری خوب تلاش می‌کند. بنابراین تجربه کاربری خوب به معنای احساس لذت و رضایتی است که کاربر هنگام استفاده از یک محصول کسب می‌کند و این همان چیزی است که کاربر را به محصول جذب و او را به استفاده از این محصول تشویق می‌کند.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

برخی از افراد که نسبت به دیجیتال مارکتینگ هیچ پیش زمینه و آگاهی ندارند تصور می‌کنند که دیجیتال مارکتینگ یک واژه‌ی سنگین با یک معنای پیچیده است. اما دیجیتال مارکتینگ بسیار ساده‌تر از چیزی است که این افراد فکر می‌کنند. دیجیتال مارکتینگ به معنای نوعی از بازاریابی است که به وسیله ابزارهای الکترونیکی انجام می‌شود. پس هنگامی که یک شخص از ابزارهای دیجیتال و بازاریابی آگاه باشد می‌تواند به خوبی در حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ فعالیت کند.

تجربه کاربری در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

وقتی یک طراح به گونه‌ای طراحی کند که طراحی او کاربر محور باشد به  نوعی تجربه کاربری در دیجیتال مارکتینگ را اجرا می‌کند. باید توجه داشت که منظور از کاربر محور بودن به این معنا است که طراحی به گونه‌ای انجام شود که کاربر به آن نیاز و توقع دارد.

تجربه کاربری در دیجیتال مارکتینگ چه نقشی دارد؟

تجربه کاربری نقش بسیار مهمی را در دیجیتال مارکتینگ بر عهده دارد. در پایین به سه مورد از آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

 1. تجربه کاربری در دیجیتال مارکتینگ سبب افزایش تعاملات کاربر می‌شود

یکی از عوامل پر اهمیت در دیجیتال مارکتینگ تعاملات کاربران است که تجربه کاربری در ایجاد این تعاملات نقش بسزایی دارد. این گونه است که وقتی یک وب‌سایت برای کسب یک تجربه کاربری خوب تلاش کند و در جهت کسب رضایت کاربر قدم بردارد سبب افزایش زمان ماندن کاربر در سایت و در نتیجه افزایش تعاملات کاربر خواهد شد.

 1. از عوامل مهم برندسازی در دیجیتال مارکتینگ تجربه کاربری می‌باشد

در دیجیتال مارکتینگ استفاده از تجربه کاربری خوب در نهایت سبب برندسازی خواهد شد. بکارگیری تجربه کاربری خوب باعث جذب کاربر و همچنین اعتماد بیشتر کاربر به آن برند خواهد شد. این به معنای آن است که با تجربه کاربری خوب وفاداری کاربران نسبت به سایت خود را افزایش داده و به برند تبدیل شوید .

 1. با تجربه کاربری نرخ تبدیل سایت خود را افزایش دهید

از اهداف اصلی دیجیتال مارکتینگ افزایش نرخ تبدیل یک وب‌سایت است. هنگامی که بر اساس کسب تجربه کاربری خوب کار کنید. ماندن کاربر در سایت خود را برای او لذت بخش خواهید کرد. در این بین تشویق کاربر به انجام اقداماتی که ما از او می‌خواهیم لذت بخش‌تر خواهد بود.

چگونه تجربه کاربری در دیجیتال مارکتینگ سبب پیشرفت کسب و کار خواهد شد؟
 • برای پیشرفت در کسب و کار خود از طریق تجربه کاربری باید تجربه کاربری را در جهت اهداف تجاری کسب و کار خود انجام دهید. باید همیشه این را در نظر گرفت که تجربه کاربری و دیجیتال مارکتینگ در عضو جدا نشدنی از هم هستند که از هر دوی آن‌ها باید در جهت رونق کسب و کار خود استفاده کرد.
 • برای اطمینان از اینکه تجربه کاربری و دیجیتال مارکتینگ خوبی را برای کسب و کار خود انجام داده باشید باید طراحی تجربه کاربری و هچنین توسعه کسب و کار خود را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید. وقتی اطمینان داشته باشید که این دو تیم به طور ویژه‌ای روی کسب و کار شما کار کنند با گذشت زمان کمی متوجه‌ی دیجیتال مارکتینگ خوب کسب و کار خود خواهید شد. تیم توسعه‌ی شما می‌تواند در کنار همکاری با طراحی دیجیتال مارکتینگ در سوشال مدیا و یا شبکه‌های اجتماعی انجام داده باعث دیجیتال مارکتینگ کسب و کار شما شود.
 • به تیم خود بیاموزید که براساس UX کار کنند. در واقع به آن‌ها بیاموزید که تجربه کاربری برای آن‌ها اولویت باشد و بدانند که تجربه کاربری یکی از موارد مهم در دیجیتال مارکتینگ کسب و کار است. با پر اهمیت کردن تجربه کاربری و بهتر شدن آن در طی زمان وب‌سایت خود را مورد توجه کاربران و به یک وب‌سایت جذاب برای کاربران تبدیل کنید. با بهبود عملکرد در تجربه کاربری قدم بزرگی را در دیجیتال مارکتینگ وب‌سایت خود انجام دهید.

سخن پایانی

در این مقاله آموختیم که تجربه کاربری نقش مهمی را در بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ یک کسب و کار ایجاد می‌کند. تجربه کاربری خوب در نهایت می‌تواند سبب افزایش تعاملات کاربر، افزایش نرخ تبدیل و همچنین کسب و کار خود را به برند تبدیل کنید. باید در نظر بگیریم که تجربه کاربری را در کسب و کار خود به یک فرهنگ تبدیل کرده و آن را در جهت اهداف تجاری خود انجام دهیم. اما چیزی که در این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است این است که طراحی و توسعه‌ی کسب و کار خود را به افراد متخصص در این زمینه بسپاریم تا مطمئن باشیم که طراحی تجربه کاربری کسب و کار ما به خوبی انجام شده و تیم توسعه با بکار گیری شیوه‌های درست دیجیتال مارکتینگ کسب و کار ما را به خوبی انجام دهد. امیدوارم که این مقاله مورد توجه شما عزیزان واقع شده و یاری بخش بازاریابی و یا دیجیتال مارکتینگ کسب و کار شما شود.

مقالات مرتبط

اسکرول به بالا