ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

نقش گوگل ادوردز بر سئو سایت

گوگل ادوردز و سئو

رقابت برای کسب سئو سایت، مشروط بر فعالیت‌های زیادی است. اما برای افزایش رتبه سئو سایت، می‌توان از روش‌های دیگری نیز استفاده کرد، گوگل ادوردز google ADwords یا گوگل ادز google ADs یک راهکار عالی و موقت شناخته می‌شود.

رابطه گوگل ادوردز و سایت

در ابتدا باید بدانید که گوگل ادز چه خدماتی را ارائه می‌دهد. گوگل ادوردز یک پلتفرم تبلیغاتی آنلاین است که به کسب‌وکارها امکان می‌دهد تبلیغات خود را در نتایج جستجو گوگل نمایش دهند.

سایت‌هایی که با گوگل ادوردز رتبه بدست آورده‌اند، در کنار اطلاعات آن سایت آیکون Ad به چشم می‌خورد.

گوگل ادوردز رابطه مستقیمی بر سئو سایت دارد، اما انجام این کار نیازمند صرف هزینه زیادی است. اما به طور کلی، استفاده از خدمات گوگل ادز، تاثیرات زیر را بر روی سایت شما دارد.

1.ترافیک سایت

گوگل ادز باعث می‌شود تا سایت شما ترافیک بالایی را بدست بیاورد. در نتیجه افزایش ترافیک، خدمات و محصولات شما فروش بیشتری را تجربه خواهد کرد.

مزایای استفاده از گوگل ادز در ترافیک سایت

استفاده از گوگل ادوردز، 3 مزیت را برای شما به همراه دارد.

سرعت

استفاده از گوگل ادز باعث می‌شود تا سایت شما با سرعت بسیار بالایی به رتبه‌های اول گوگل دست یابد.

مخاطبان هدف

گوگل ادوردز می‌تواند تبلیغات و خدمات شما را برای جامعه و سنین مناسب نمایش دهد. با استفاده از این روش، بهره وری سایت شما نیز افزایش می‌یابد. این قابلیت باعث می‌شود تا شما بازخورد بیشتری را نسبت به هزینه دریافت کنید.

ارزیابی

ارزیابی پس از ایجاد یک استراتژی، راهکار مناسبی برای افزایش بهره وری شمرده می‌شود. گوگل ادوردز، به شما آمار عملکرد را گزارش می‌دهد و شما می‌توانید برای اهداف آینده خود، طرح جامع‌تری را داشته باشید.

2.افزایش CTR

با بدست آوردن رتبه اول در گوگل، بسیاری از کلیک‌ها به شما اختصاص پیدا می‌کند. CTR به معنی درصد کلیک به بازدید مشخصات سایت شما است.

هر چه CTR بالاتر باشد، کلیک سایت شما در گوگل ادز، بیشتر بوده است. به طور کلی، سایت شما باید CTR بالای 5 درصد را داشته باشد. این امر نشان دهنده یک سایت موفق است.

باید بدانید که تبلیغات شما در گوگل ادز، CTR بالای 10 درصد را نیز هم تجربه می‌کند.

3.اعتبار سایت

با بالا آمدن رتبه سایت، کاربران سایت شما را معتبر می‌دانند. لازم است با انجام اقدامات لازم در طراحی سایت و ارائه UI/UX خوب، کاربران را به مشتری دائمی تبدیل کنید.

اقدامات لازم قبل از استفاده از گوگل ادوردز

باید بدانید که با هر کلیک، شما مشمول پرداخت هزینه تبلیغ هستید. اما برای جلوگیری از پرش کاربر، باید اقدامات زیر را لحاظ کنید.

 • کلمات کلیدی

کلمات کلیدی نقش اساسی در گوگل ادوردز دارند. آنها به عنوان پل ارتباطی بین تبلیغات شما و جستجوهای کاربران عمل می کنند. با انتخاب کلمات کلیدی مناسب، می‌توان تبلیغات را به دقت به مخاطبان هدفت نمایش داد.

 • محتوای تبلیغات

محتوای تبلیغات در گوگل ادز، باید با کلمات کلیدی در یک راستا باشند، چرا که کلمه کلیدی شما در تبلیغات نیز باید وجود داشته باشد.

کال تو اکشن

محتوای تبلیغات شما باید دارای یک کال تو اکشن (CTA) واضح باشد. کال تو اکشن باید به صورت دستوری یا کنجکاوانه باشد تا احساسات کاربران را هدف بگیرد.

 • بودجه

شما باید از بودجه برنامه تبلیغاتی خود در گوگل ادز، برنامه تدوین کنید. در این برنامه باید نکات زیر را رعایت کنید.

 • چند بار در روز تبلیغ شود.
 • برای هر کلیک چقدر پرداخت کنید.
نکته

اگر بودجه شما کم باشد، ممکن است تبلیغات شما کمتر نمایش داده شود یا در موقعیت‌های پایین‌تری قرار بگیرد. اگر بودجه شما زیاد باشد، ممکن است بیش از حد برای تبلیغات خود هزینه کنید و بهره وری از تبلیغات گوگل ادز را کاهش دهید.

 • عنوان و توضیحات

عنوان و توضیحات باعث می‌شود تا کلیک برای ورود به سایت شما افزایش پیدا کند.

عنوان
 • عنوان باید کوتاه و مختصر باشد. عنوان هر تبلیغ، 30 کاراکتر دارد.
 • عنوان باید مرتبط با کلمات کلیدی مورد استفاده باشد.
 • توجه کاربران باید با عنوان جلب شود و آن‌ها را به کلیک کردن روی تبلیغ ترغیب کند.
توضحیات
 • توضیحات باید 80 کاراکتر داشته باشد.
 • توضیحات در عین کوتاه بودن باید اطلاعات کافی را به کاربر بگوید.
 • جلب توجه در توضیحات باعث می‌شود تا کاربران به سایت مراجعه کنند.

مزایای استفاده از گوگل ادوردز

با صرف هزینه، شما می‌توانید کاربران زیادی را به سایت خود روانه کنید، اما مزایای دیگر این کار به شرح زیر است.

کسب و کارهای کوچک

در نتیجه نمایش سایت شما در ردیف‌های اول گوگل، شما توان رقابت با شرکت‌های بزرگ‌تر را پیدا می‌کنید. این روش باعث می‌شود تا کسب و کار شما اعتبار جذب کند.

افزایش آگاهی

با استفاده از این روش می‌توانید خدمات و محصولات جدید خود را به راحتی نشان دهید، در نتیجه آگاهی از برد شما افزایش می‌یابد.

سئو سایت در مقابل گوگل ادوردز

سئو و ادوردز هر دو باعث می‌شوند تا سایت شما رتبه بالایی را گوگل دریافت کند. هدف استفاده در بین هر کدام متفاوت است و باید برنامه کسب و کارتان را در این موضوع بدانید.

سئو باعث می‌شود تا سایت شما به صورت طبیعی رقابت کند و هزینه بالایی را نداشته باشد، در مقابل برای رسیدن به رتبه‌های بالا در گوگل، باید زمان زیادی صرف شود.

در مقابل گوگل ادوردز باعث می‌شود تا سایت شما خیلی سریع رتبه‌های بالایی را دریافت کند. در مقابل اگر شما تبلیغات گوگل را متوقف کنید، سایت شما رتبه منفی را تجربه خواهد کرد.

نتیجه‌گیری

برای شناخته شدن سایت شما به عنوان یک برند، باید تلاش زیادی را انجام بدهید. اما سئو کردن یک سایت، نیاز به دانش و تجربه زیادی دارد. تبلیغات نیز یک روش موقت است و پس از اتمام تبلیغات، سایت شما به حالت اولیه باز می‌گردد. در نتیجه شما باید اهداف کسب و کار خود را در نظر بگیرید و اقدام به تصمیم بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا