ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

تاثیر UI بر سئو سایت

تاثیر ui بر سئو سایت

سئو (Search Engine Optimization) مجموعه‌ای از فرآیندهاست که برای بهبود رتبه‌ی یک سایت در نتایج گوگل انجام می‌شود. یکی از این موارد زیبایی ظاهر و جذابیتی است که کاربر هنگام ورود به سایت خیره‌ی آن می‌شود. همان طور که می‌دانید این طراحان رابط کاربری هستند که روی زیبایی سایت‌ها کار می‌کنند.  بنابراین UI یکی از مواردی است که به طور غیر مستقیم تاثیر بسیار زیادی روی سئو سایت می‌گذارد. در این مقاله به تاثیر UI بر سئو سایت خواهیم پرداخت.

مفهوم UI

UI  و UX دو مبحث کاربردی هستند که در طراحی سایت بکار می‌روند. UI یا User Interface با معنی رابط کاربری کار می‌کند. رابط کاربری در واقع روی بخشی از سایت که برای کاربر قابل مشاهده است کار می‌کند. یا به عبارتی UI  با جنبه‌های گرافیکی روی زیبایی ظاهری سایت کار می‌کند. یک طراح رابط کاربری کمک می‌کند تا سایت یا اپلیکیشن به شیوه‌ایی که کاربر پسند باشد طراحی شود.

ویژگی‌های یک UI خوب

دانستیم که UI سبب زیبایی ظاهر یک سایت می‌‌شود و همچنین تاثیر زیادی بر بهبود نمایش در نتایج گوگل دارد. اما یک رابط کاربری باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا تاثیر مثبتی در این مسیر داشته باشد؟ پاسخ این سوال را در پایین می‌بینیم.

ویژگی‌های یک UI خوب عبارتند از:

  • یک رابط کاربری کاربر پسند باید به گونه‌ای انجام شود که کاربر برای استفاده از سایت نیاز به آموزش نداشته باشد
  • رابط کاربری نباید به گونه‌ای انجام شود که موجب سردرگمی کاربر شود
  • یک UI خوب باید طوری باشد که وقت کاربر را برای موارد اضافه صرف نکند
  • UI نباید گونه‌ای باشد که کاربر را خسته کند

یک رابط کاربری اگر ویژگی‌های فوق را داشته باشد به خوبی خواهد توانست مورد توجه کاربر قرار گرفته و برای محصول موثر واقع شود.

اما چرا UI برای سئو مهم است؟

می‌توان به جرئت گفت که تاثیر UI بر سئو سایت نسبت به دیگر موارد بیشتر است. هنگامی که مواردی همچون تصاویر،رنگ‌ها و لوگو به صورت اصولی در رابط کاربری مورد استفاده قرار بگیرند. کاربران جذب می‌شوند و اشتیاق بیشتری برای ماندن و جستوجو در سایت پیدا می‌کنند. در نتیجه ماندن بیشتر کاربر و جستوجوی او در صفحه، بر سئو سایت تاثیر مثبت گذاشته و رتبه سایت در نتایج را بهبود می‌بخشد.

بنابراین به هیچ وجه نباید تاثیر UI در سئو سایت را نادیده گرفت، بلکه یکی از موارد موثر در ابتدای فعالیت سایت UI است که باید بسیار مورد توجه قرار داد زیرا در افزایش ترافیک سایت تاثیر گذار و سبب دیده شدن سایت می‌شود.

تاثیر UI در سئو

هدف طراحی رابط کاربری ایجاد تعامل بین کاربر و سایت است. بهبود سرعت سایت یکی از مواردی است که باید آن را رعایت کرد. یا به عبارتی سایت را به صورت سبک طراحی کرد و مشکلات لود سایت را برطرف کرد. یکی از فاکتورهای مهم گوگل و تاثیر گذار در سئو سرعت بارگذاری است. وقتی یک سایت با سرعت خوب بارگذاری نشود ممکن از بسیاری از کاربران در همان لحاظات اولیه که برای لود سایت گذاشته‌اند از تصمیم خود منصرف شده و به فعالیت خود ادامه ندهند. بنابراین بر سئو تاثیر منفی خواهد گذاشت.

باید به گونه‌ای UI را به کار برد که مدت زمان حضور کاربر در سایت افزایش یابد. موتورهای جستوجوی گوگل این توانایی را دارند که میزان ورود و خروج و همچنین زمان ماندگاری افراد در سایت را محاسبه کنند. اگر کاربر از زیبایی سایت خوشش نیاد و یا برای استفاده از کاربر نیازمند آموزش باشد سریع سایت را ترک خواهد کرد که این نیز بر سئو سایت تاثیر منفی خواهد گذاشت. باید هدینگ‌ها را به شیوه‌ای مناسب به کار برد تا به رتبه بندی در موتورهای جستوجو کمک کرد.

ایجاد یک نویگیشن برای سایت‌ها نیز جزء نکات مهم تجربه کاربری و رابط کاربری است که برای سئو باید به آن توجه کرد. در این کار باید اطلاعات را در دسترس کاربران قرار داد و مواردی را که باعث افزایش کلیک می‌شود را افزایش داد. همچنین استفاده از المان‌های بصری از مجموعه مواردی هستند که به صورتی شگفت انگیز روی سئو تاثیر می‌گذارند. همه‌ی این‌ها‌ عواملی هستند که ‌باید به صورت حرفه‌ای و توسط طراحانی که آموزش UI را دیده‌اند انجام شوند. برای دریافت و آموزش خدمات سئو با ما در ارتباط باشید.

سخن پایانی

از عوامل مهم تاثیر گذار در سئو سایت می‌توان به رابط کاربری اشاره کرد. UI به دلیل اینکه روی شیوه‌های ظاهری سایت کار می‌کند و سبب جذب کاربر و ماندگاری آن در سایت می‌شود در نتیجه چون یکی از مواردی که توسط موتورهای جستوجو بررسی می‌شود زمان ماندگاری کاربر در سایت است UI به طور غیر مستقیم روی سئو سایت تاثیر می‌گذارد. بنابرین باید رابط کاربری را برای سئو بسیار مورد توجه قرار داد.

مقالات مرتبط

اسکرول به بالا