ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

7 ابزار هوش مصنوعی برای طراحی UIUX (2023)

ابزارهای هوش مصنوعی برای طراحی

در دنیای امروز هوش مصنوعی به طرز عجیبی در زمینه‌های گوناگون غوغا به پا کرده است. در طراحی UIUX نیز این تکنولوژی سروصدای زیادی به پا کرده و طراحان به دنبال کشف یک ابزار بهتر از هوش ‌مصنوعی هستند که با اطمینان بیشتری بتوانند طراحی‌های خود را با آن انجام دهند. در این مقاله به معرفی 7 ابزار برتر هوش مصنوعی برای طراحان تجربه کاربری و رابط کاربری خواهیم پرداخت.

منظور از طراحی تجربه کاربری (UX) و رابط کاربری (UI) چیست؟

قبل از اینکه به سراغ معرفی ابزارهای هوش مصنوعی برویم ترجیح دادیم یک معرفی کوتاه از UI/UX  برای یاد آوری داشته باشیم. به طور کلی طراحی رابط کاربری شیوه‌ای از طراحی است که روی بخش‌های بصری کار کرده و بر اساس تعاملات کاربر طراحی می‌کند. طراحی تجربه کاربری نیز نمونه‌ای از طراحی است که بر اساس نیازهای کاربر برای یک تجربه معنا دار و رضایت بخش انجام می‌دهد.

هوش مصنوعی (AI) چیست؟

هوش مصنوعی در واقع ماشینی است که به شیوه‌ای برنامه نویسی شده که مثل انسان توان فکر کردن و تصمیم گیری داشته باشد. می‌توان گفت هوش مصنوعی نوعی شبیه سازی از مغز انسان است که در موارد گوناگون استفاده می‌شود.

برترین ابزارهای هوش مصنوعی در طراحی UIUX

همانطور که گفتیم بسیاری از طراحان به دنبال طراحی با هوش مصنوعی هستند اما باید این موضوع را در نظر داشته باشند که ابزارهای خوبی از هوش مصنوعی برای طراحی استفاده کنند. در ادامه 7 مورد از بهترین ابزارهای AI برای طراحی را آورده‌ایم.

1. Chat Gpt

یکی از ابزارهای کاربردی هوش مصنوعی برای طراحان uiux این ابزار هوش مصنوعی است. این ابزار هوش مصنوعی برای برنامه ریزی قبل از شروع کار طراحان بسیار کاربردی خواهد بود. با استفاده از این ابزار AI برای طراحی می‌توان ساختارهایی مانند تست درختی را به خوبی ایجاد کرد. با این ابزار می‌توان سایت مپ را نیز با نمونه‌های گوناگون عنوان‌های اصلی یا فرعی و…ایجاد کرد به همین جهت یکی از مزایای Chat Gpt عدم استفاده از عبارت لورم اپیسوم است.

2. Uizard

این ابزار یکی از ابزارهای قدرتمند AI برای طراحی است که کار طراحان رابط کاربری را تا حد زیادی آسان می‌کند. این ابزار با دریافت مفاهیم ساده نمونه‌های اولیه‌ی با کیفیتی را در کمترین زمان ممکن ایجاد می‌کند در نتیجه این ابزار از صرف زمان بیهوده تا حد زیادی جلوگیری می‌کند. او همانند دیگر ابزارهای هوش مصنوعی که بر اساس رفتارهای انسان طراحی شده‌اند می‌تواند رابط کاربری را به گونه‌ای طراحی کند که ذهن انسان نیز قصد انجام آن را به همان شیوه دارد.

طراحان با کمک این ابزار می‌توانند به سرعت طراحی ها را تولید کنند.

 

3. Midjourney

این ابزار یکی از ابزارهای کاربردی برای ایجاد طرح‌‌های زیبا و جذاب گرافیکی است. این ابزار دقیقا همان ابزاری است که طراحی با هوش مصنوعی را جالب می‌کند. از توانایی‌های این ابزار می‌توان به طراحی لوگوهای گوناگون و یا ایجاد پست‌های گرافیکی اشاره کرد. همچنین به عنوان یکی از مزایای این ابزار می‌توان یاد کرد که عناصر طرح‌هایی را که با این ابزار ایجاد می‌شوند را می‌توان مطابق با سلیقه‌ی خود تغییر داد.

4. Components AI

این ابزار یکی از ابزارهای هوش مصنوعی که برای استفاده از آن نیاز به کدنویسی ندارید. این ابزار به طراحان کمک می‌کند تا مواردی همچون صفحات وب‌سایت‌ها یا سایت‌ها را به آسانی طراحی کنند. با این ابزار طراحی رزولوشن‌های گوناگون به راحتی انجام پذیر خواهد بود و طراحان می‌توانند ایده‌های خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و از آن‌ها استفاده کنند.

5. Adobe sensei

یکی از ابزارهای هوش مصنوعی که از آن می‌توان برای ویرایش تصاویر استفاده کرد Adobe sensei است. به کمک این ابزار می‌توان تصاویر را بهتر کرد و طرح‌های رابط کاربری و تجربه کاربری را در کنار یکدیگر قرار داد.

6. inVision

این ابزار یکی از ابزارهای پرطرفدار هوش مصنوعی برای تجربه کاربری و رابط کاربری است که در پروتوتایپ به خوبی استفاده ‌می‌شود. از این ابزار به عنوان رقیبی برای Adobe Wireframe یاد می‌شود. این ابزار به طراحان در ایجاد طرح‌های تعاملی آزمایش آن‌ها کمک بزرگی می‌کند.

7. VisualEyes

به کمک این ابزار هوش مصنوعی به خوبی می‌توان تست‌های کاربری را انجام داد. همان طور که از نام این ابزار می‌توان برداشت کرد این ابزار به وسیله‌ی نمایش مسیر چشم کاربر تعاملات کاربران در درک کرده و برای ایجاد طراحی‌ها از آن استفاده می‌کند.

در متن بالا هفت مورد از ابزارهای هوش مصنوعی که به طراحان تجربه کاربری و رابط کاربری در ایجان طرح‌ها می‌کند را شناختیم. این ابزارها در واقع از برترین ابزارهای هوش مصنوعی بوده اند که لذت واقعی طراحی با هوش مصنوعی را به طراحان UIUX میفهمانند. با بکار گیری این ابزارها در طراحی می‌توان با سرعت بیشتری طرح‌های با کیفیتی ایجاد کرد و در اتلاف وقت به شدت پیشگیری کرد.

سخن پایانی

این روزها نام هوش مصنوعی را از هر کسی می‌شنویم. هوش مصنوعی با بکارگیری شیوه‌ی انسان برای انجام مسئله‌های گوناگون توانایی حل مسئله و انجام کار پیدا کرده است. ابزارهای هوش مصنوعی از محبوبیت ویژه‌ای در میان طراحان تجربه کاربری و رابط کاربری برخوردار شده‌اند. طراحان به کمک ابزارهای هوش مصنوعی قادرند طراحی ‌های هوشمندانه‌تری انجام دهند. البته از موارد مهم در این موضوع است که شیوه‌ی استفاده از این ابزارها را بشناسیم. درمقاله های بعدی سعی خواهیم کرد که شیوه‌ی کارکردن با این ابزارها را نیز آموزش دهیم. همچنین شما عزیزان می‌توانیند با دریافت خدمات UIUX از تیم ایموریت این آموزش را دریافت کنید.

مقالات مرتبط

اسکرول به بالا