ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

پنالتی گوگل و 9 دلیل آن

پنالتی گوگل و دلایل آن

در حال حاضر یکی از مباحث مهم در دنیای وب سئوی سایت است. سایت‌ها در رقابتی تلاش می‌کند رتبه خود در نتایج سرچ گوگل را بهتر کرده و آن را به لینک‌های اول برسانند اما مواردی همچون پنالتی گوگل مانع از این پیشرفت می‌شوند. به این معنی که سایت به مجموعه قوانینی که گوگل مشخص کرده توجه داشته باشد و مطابق با قوانینی که گوگل در هر دوه تعیین می‌کند عمل کند.

گوگل برای اینکه بررسی کند که سایت‌ها مطابق با قوانین عمل کرده‌اند مجموعه الگوریتم‌هایی دارد. می‌توانید با مطالعه‌ی مقاله‌ی پر اهمیت‌ترین الگوریتم‌های گوگل که به صورت تخصصی‌تر به معرفی آن‌ها پرداخته با این الگوریتم‌ها آشنا شوید. این الگوریتم‌ها بررسی می‌کنند که سایت از چه روش‌هایی برای بهبود رتبه خود در نتایج سرچ استفاده کرده است. درر صورتی که سایت مطابق با موارد مورد توجه گوگل عمل نکرده باشد پنالتی گوگل اتفاق خواهد افتاد. در این مقاله قصد داریم مسئله‌ی پنالتی شدن گوگل را به طور کامل برای شما عزیزان توضیح دهیم.

پنالتی گوگل چیست؟

مطابق با مواردی که در مقدمه گفتیم آموختیم که گوگل سایت‌هایی که قصد پیشرفت در نتایج را از شیوه‌های غیر قانونی دارند جریمه می‌کند. بنابراین زمانی که یک سایت توسط گوگل جریمه شود پنالتی گوگل اتفاق افتاده است. منظور از شیوه‌های غیر قانونی روش‌هایی هستند که مورد تایید الگوریتم‌های گوگل نیستند و الگوریتم‌ها آن‌ها را از روش‌های سئو کلاه سیاه می‌دانند.

چگونه از پنالتی توسط گوگل پیشگیری کنیم؟

برای اینکه از پنالتی گوگل پیشگیری کنیم لازم است تا اطلاعات خود را در رابطه با قوانین گوگل به‌روز نگه داشته و برای پیشرفت خود فعالیت‌هایی را انجام دهیم که مورد قبول گوگل هستند. در واقع می‌توان گفت بهترین روش پیشگیری از پنالتی شده این است که کارهایی را که موجب این اتفاق می‌شوند را انجام نداد.

گوگل به چند روش برای سایت‌ها پنالتی در نظر می‌گیرد؟

لازم به ذکر است که پنالتی گوگل فقط به یک افت رتبه و یا امتیاز منفی در رتبه ختم نمی‌شود و ممکن است اتفاقات بدتری نیز برای سایت اتفاق بیافتد. به طور کلی گل ممکن است :

 • حذف کامل سایت از نتایج را به عنوان پنالتی در نظر بگیرد
 • گوگل برای پنالتی یک صفحه از سایت را به طور کامل حذف کند
 • برای در نظر گرفتن پنالتی سبب افت رتبه سایت در نتایج گوگل شود.

انواع پنالتی گوگل

در نظر گرفتن پنالتی توسط گوگل برای سایت می‌تواند به دو صورت انجام شود که پنالتی شدن به صورت دستی و یا الگوریتمی می‌باشد.

پنالتی دستی: هنگامی که کارشناسان گوگل متوجه اتفاق افتادن مواردی همچون کپی بودن محتوا و… شوند برای سایت پنالتی در نظر می‌گیرند. در این صورت گوگل به صورت دستی برای سایت پنالتی در نظر گرفته است.

پنالتی به صورت الگوریتمی: این مدل از پنالتی توسط الگوریتم‌های گوگل انجام می‌شود. این الگوریتم‌ها موارد مختلفی را که در سایت اتفاق می‌افتند را بررسی می‌کنند و مطابق با ماهیت‌هایی که برای آن‌ها طراحی شده‌اند برای سایت رتبه منفی در نظر می‌گیرند. که با این اتفاق سایت دچار افت رتبه شدید خواهد شد.

دلایل پنالتی شدن سایت توسط گوگل

به طور عمده مجموعه دلایل زیادی وجود دارد که یک سایت بر اساس آن‌ها دچار پنالتی توسط گوگل می‌شود. در ادامه عمده‌ترین آن‌ها را برایتان آورده‌ایم.

 • کاربر پسند نبودن محتوا
 • تولید محتوای کپی و تکراری برای سایت
 • ایجاد بک لینک‌های زیاد
 • به کار بردن بیش از حد کلمات کلیدی به گونه‌ای که منجر به اسپم شود
 • وجود بک لینک‌هایی که مطابق با صفحات و زبانشان نیستند
 • لینک‌ دهی‌های غیر استاندارد و نامرتبط
 • انجام نشدن بروزرسانی‌ها در سایت
 • عدم استفاده‌ی درست از انکر تکست
 • متا تگ‌های تکراری برای صفحات متفاوت
 • طراحی سایت مپ اشتباه و قرار دادن آن به صورت نادرست
 • فالو بودن بیش از حدی لینک‌ها
 • مشکلات فنی سایت که باعث از دسترس خارج شدن سایت می‌شوند
 • وجود لینک‌های شکسته و یا خطاها
 • وجود تبلیغات پاپ آپ
 • عدم واکنشگرا بودن سایت
 • هک شدن سایت
 • استفاده از لینک‌ها نامشخص
 • سئوی منفی که توسط رقبا برای سایت ما انجام می‌شود
 • استفاده‌ی نامتعارف و نامرتب در صفحات
 • پایین بودن سرعت سایت

مواردی را که به صورت تیتروار و خلاصه در بالا آوردیم از عمده مواردی هستند که انجام و یا عدم انجام آن‌ها سبب اتفاق افتادن پنالتی توسط گوگل خواهد شد.

9 مورد از مهم‌ترین دلایل ایجاد پنالتی توسط گوگل

در این قسمت مهم‌ترین دلایلی که به سبب آن‌ها پنالتی گوگل ایجاد می‌شود را آورده‌ایم.

1. کپی بودن محتوای سایت

گوگل الگوریتمی تحت عنوان  الگوریتم پاندا دارد که به صورت تخصصی بررسی می‌کند تا سایت‌ها از محتوای کپی استفاده نکنند. اگر یک سایت از محتوای کپی استفاده کند پاندا برای سایت مورد نظر امتیاز منفی در نظر خواهد گرفت.

2. سئوی منفی

یکی از موارد مهم در اتفاق افتادن پنالتی انجام شدن سئوی منفی است که رقبای ما برای سایت‌ما انجام می‌دهند. در این حالت رقبا راهکارهای سئویی که از نظر گوگل غیر اصولی هستند مثل خرید بک‌ لینک زیاد و نامناسب را برای سایت ما انجا می‌دهند که در این صورت اگر با این سئوی منفی به خوبی مقابله نکنیم سایت دچار پنالتی خواهد شد. در این حالت پنالتی گوگل در سئو اتفاق افتاده است.

3. خرید بک لینک

بک لینک‌ها یکی از موارد مهم و تاثیر گذار پنالتی گوگل در سئو هستند که عدم توجه به این مورد می‌تواند نتایج سنگینی را برای سایت به بار بیاورد. در این مورد باید به این توجه کرد که نباید به گونه‌ای لینک دهی کرد که گوگل آن را لینک دهی مصنوعی تشخیص دهد.

4. سرعت لود شدن سایت

یکی از موارد مهم در پنالتی گوگل این است که سایت شما با سرعت مناسبی لود شود. زمانی که کاربر هنگام وارد شدن به سایت با سرعت پایین مواجه شود از سایت خارج می‌شود که سبب پنالتی گوگل در سئو و افت رتبه‌ خواهد شد.

5. استفاده از لینک‌های مخفی

از دیگر موارد مهم در پنالتی توسط گوگل لینک‌هایی هستند که برای کاربران قابل مشاهده نیستند به طور کلی لینک‌ها باید به گونه‌ای باشند که کاربر متوجه تفاوت آن با دیگر محتوا شود.

6. بهینه سازی‌های بی کاربرد

باید در سایت‌ها اقداماتی را انجام داد که رضایت کاربران را به دست بیاورند و نباید به شیوه‌ای ربات وار عمل کرد.

7. عدم توجه به امنیت و هک شدن

توجه به مسائل امنیتی از موارد مهم در پنالتی است. هنگامی که سایت دچار حملات امنیتی شود و برای مقابله با این وضع اقدامی انجام ندهید گوگل برای سایت پنالتی در نظر خواهد گرفت.

8. صفحات نامعتبر در سایت را به حداقل برسانید

گوگل برای سایت‌هایی که صفحات بی ارزش در آن‌ها وجود داشته باشد پنالتی در نظر می‌گیرد در این صورت باید صفحات بی ارزش در سایت را از بین برد.

9. عدم استفاده‌ی بیش از حد از تبلیغات

یکی از مواردی که گوگل به واسطه‌ی آن برای سایت‌ها پنالتی در نظر می‌گیرد استفاده از تبلیغات بیش از حد در سایت‌ها است.

سخن پایانی

یکی از موارد مهم که سایت‌ها برای پیشرفت در دنیای وب باید به آن توجه داشته باشند پنالتی‌هایی است که توسط گوگل برای سایت‌ها در نظر گرفته می‌شود. در نظر گرفتن پنالتی گوگل در سئو اهمیت زیادی دارد. برای انجام یک سئوی خوب باید تمام مواردی که سبب پنالتی گوگل می‌شوند را در نظر گرفت و مطابق با آن برای بهینه سازی موتوررهای جستجو قدم برداشت. ما در مجموعه‌ی ایموریت آموزش سئو در شیراز را به طور اصولی آموزش خواهیم داد. برای شرکت در دوره‌های آموزشی ما کافیست با ما در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

اسکرول به بالا