ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

نکات طراحی سایت

نکات طراحی سایت

طراحی سایت از اموری است که امروزه در بسیاری از کسب و کارها مورد توجه واقع شده است. اما برای اینکه یک طراحی سایت انجام شود که بتواند رضایت کاربران و توجه آن‌ها را جلب کند باید نکاتی را در طراحی آن رعایت کرد. در این مقاله نکات طراحی سایت را به شما آموزش خواهیم داد. امید است که این نکات را در طراحی سایت خود رعایت کرده و آن را به نحواحسن انجام دهید.

دسته بندی نکات طراحی سایت

به طور کلی نکات طراحی سایت را می‌توان به دو دسته تقسیم بندی کرد که آن‌ها را در زیر برای شما آورده‌ایم.

نکات باطنی طراحی سایت

نکات ظاهری طراحی سایت

نکات باطنی طراحی سایت

منظور از نکات باطنی نکاتی هستند که در معرض دید کاربران نیستند و برای داشتن یک سایت خوب باید از آن‌ها استفاده کرد.

1. ناوبری (پیمایش) اصولی در سایت

ناوبری سایت را به گونه‌ای انجام دهید که کاربر را دچار سردرگمی نکنید.به این معنا ک پیمایش‌ها به گونه‌ای باشند که کاربران به چیزی که می‌خواهد به راحتی دست پیدا کنند. این کار سبب رضایت کاربر از سایت و همچنین بهتر شدن رتبه‌ی سایت در صفحه‌ی سرچ موتورهای جستجو خواهد شد.

2. در انتخاب نام دامنه حساس باشید

انتخاب نام دامنه امر مهمی در آغاز فرایند طراحی سایت می‌باشد. این نام دامنه است که نشان دهنده‌ی هویت یک سایت است بنابراین در انتخاب نام دامنه باید حساس بود همچنین نام دامنه مورد توجه موتورهای جستجو نیز می‌باشد.

3. هاست مناسب را انتخاب کنید

با توجه به اینکه چه نوعی سایتی می‌خواهید طراحی کنید هاست انتخاب کنید. انتخاب هاست مناسب تاثیر زیادی بر سرعت سایت شما خواهد داشت و در طراحی سایت باید بسیار به آن توجه کرد.

4. به سرعت سایت توجه کنید

سرعت سایت از نکات مهم طراحی سایت است که باید آن را مورد توجه قرار داد. بسیاری از کاربران زمان مواجه شدن با سایتی که سرعت بارگذاری آن کم است  اقدام به ترک صفحه می‌کنند. در نتیجه سرعت سایت با میزان رضایت کاربر رابطه مستقیم دارد.

5. سیستم مدیریت محتوای مناسب خود را بکار بگیری

با توجه به سایتی که طراحی می‌کنید تصمیم بگیرید که میخواهید از یک سیستم مدیریت محتوای آماده استفاده کنید یا از کدنویسی استفاده کنید.

6. سازگاری سایت خود با مرورگرهای گوناگون را بررسی کنید

استفاده از مرورگرهای گوناگون در حالت‌های مختلف روبه افزایش است. به گونه‌ای سایت طراحی کنید که با حالت‌های مختلف سازگار باشد.

7. سایت مپ خوب داشته باشید

طراحی سایت باید به شیوه‌ای کاربر پسند انجام شود. یکی از موارد مهم در کاربر پسند بودن سایت داشتن یک نقشه‌ی سایت مناسب است. سایت مپ نقش مهمی در خزش ربات‌های گوگل و سئوی سایت خواهد داشت.

8. کدنویسی خوب انجام دهید

از نکات مهم در طراحی سایت انجام کدنویسی اصولی است. برای مثال افزونه‌های وردپرسی راهکاری برای بهینه سازی کدهای وردپرسی هستند.در نظر داشته باشیدکه برای طراحی سایت وردپرسی به داش کدنویسی کمی نیاز خواهید داشت.

نکات ظاهری طراحی سایت

توجه به نکات ظاهری یک سایت نقش مهمی در ایجاد یک سایت کاربر پسند خواهد داشت. نمونه‌ای از این نکات را در پایین خواهید دید.

9. به طراحی وب‌سایت خود خود توجه کنید

داشتن یک طراحی زیبا و تمیز از عوامل مهم جذب بسیاری از کاربران و رضایت آن‌ها است. با داشتن یک طراحی خوب توجه کاربر را به محتوا جذب کرده و در بهبود تجربه کاربری کاربران از وب‌سایت خود به درستی عمل کنید.

10. هدر و فوتر مناسب خوب انتخاب کنید

یکی از نکات مهم در طراحی وب‌سایت داشتن یک هدر و فوتر جذاب برای وب‌سایت است. طراحی یک منوی جذاب و را در هدر و داشتن یک شناسنامه از سایت را به کار بگیرید.

11. ترکیب رنگی جذاب برای سایت انتخاب کنید

در طراحی وب‌سایت برای انتخاب ترکیب رنگی مناسب تحقیق کنید. بسیاری از رنگ‌ها در روانشناسی القا کننده‌ی احساسات گوناگونی هستند. برای اینکار می‌توانید از مقاله اصول روانشناسی رنگ استفاده کنید.

12. تولید محتوای خوب داشته باشید

محتوای خوب مثل اسکلت یک سایت عمل می‌کند. هر چه تولید محتوا بهتر باشد سایت بیشتر مورد توجه کاربران و ربات‌های گوگل واقع خواهد شد. در این امر باید توجه داشت که باید به گونه‌ای تولید محتوا کرد که برای کاربر سودمند باشد و تکراری نباشد.

13. لوگو داشته باشید و برند سازی کنید

لوگو باعث می‌شود کاربر شما را بهتر به خاطر سپرده و شما را از یاد نبرد. بنابراین در طراحی وب‌سایت خود در جاهایی استفاده کنید که کاربر به طور واضح آن‌ها را ببیند و با او آشنا شود. برند سازی نیز از امور مهمی است که باید به ان توجه کرد. داشتن لوگو کمک بزرگی به برندسازی می‌کند.

14. روی وبلاگ خود کار کنید و آن را فعال نگه دارید

یک وبلاگ که در بازه‌های زمانی آپدیت می‌شود و مطالب جدیدی را در خود جای می‌دهد نقش مهمی را در داشتن یک سایت کاربر پسند خواهد داشت.

15. از فونت مناسب و کاربر پسند استفاده کنید

داشتن فونت خوب نقش مهمی در رضایت یک کاربر خواهد داشت. همچنین فونت خوب سبب بهبود خوانایی که یکی از موارد مهم در سئو است خواهد شد.

16. فضای منفی را هوشمندانه بکار بگیرید

استفاده‌ی درست از فضای منفی و سفید نقش مهمی در طراحی وب‌سایت است . بباید از این فضا به گونه‌ای استفاده کرد که برای کاربر مفید واقع شود.

سخن پایانی

در این مقاله نکات مهمی را برای طراحی سایت آموختیم. بکارگیری این نکات می‌تواند کمک بزرگی به داشتن یک سایت خوب از لحاظ زیبایی ظاهر و بهتر شدن ویژگی‌های یک ساختاری یک وب‌سایت شود. شرکت ایموریت شیراز با بکارگیری بهترین نکات برای طراحی سایت‌های فروشگاهی و یا شرکتی به بهترین شکل در طراحی یک وب‌سایت خوب کاربران را یاری خواهد کرد. شما عزیزان می‌توانید برای انجام خدمات طراحی سایت خود به دست افراد متخصص در این زمینه با ما در ارتباط باشید.

 

مقالات مرتبط

اسکرول به بالا