ایموریت IMORIT

 این  یک متن تست1می باشد   این  یک متن تست1می باشد 

سئو تکنیکال (seo tecnikal) و آموزش آن

سئو تکنیکال و آموزش آن

 seo tecnikal از روش‌های سئو است که برای بهینه‌سازی فنی وب‌سایت‌ها در موتورهای جستجو انجام می‌شود. اصطلاحات دیگری از سئو وجود دارند که دانستن آن‌ها برای کسی که قدم در یادگیری و انجام سئو گذاشته است امری ضروری است. ما در مقاله اصطلاحات کامل سئو این اصطلاحات را برای شما آورده‌ایم. سئوی تکنیکال هم از این اصطلاحات است که روی شیوه‌ی پیمایش‌های ربات‌های موتورهای جستجو در یک سایت کار می‌کند.  سئوی تکنیکال در سئو از عوامل مهم و پر اهمیت در این زمینه است که آشنایی به طور کامل با این موضوع بسیار مهم است. در این مقاله به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت و این روش را به شما آموزش خواهیم داد.

به طور کلی در سئو تکنیکال چه مواردی بررسی می‌شوند؟

دانستیم که سئوی تکنیکال مربوط به پیمایش‌های خزنده‌های گوگل در سایت است. سئوی تکنیکال مواردی را در این مسیر بررسی می‌کند که برای شما آورده‌ایم.

معماری سایت

یکی از مواری که در سئوی تکنیکال (seo tecnikal) بررسی می‌شود معماری سایت است که ساختار کلی سایت را بررسی می‌کند و می‌سنجد که لینک‌ها و صفحات در سایت چگونه هستند.

ایندکس صفحات سایت

در این روش از سئو نحوه‌‌ی پیمایش و خزش خزنده‌های گوگل در سایت بررسی می‌شود.

سرعت بارگذاری

از دیگر مواردی که در این مورد بررسی می‌شود این است که سرعت بارگذاری چگونه است، باید بررسی کرد که آیا صفحات با سرعت مناسبی لود می‌شوند یا خیر. در صورتی که سرعت بارگذاری صفحات مناسب نبود باید اقداماتی را برای افزایش سرعت انجام داد.

دسترسی پذیری

در سئوی تکنیکال بررسی می‌شود که دسترسی افراد با ویژگی‌های گوناگون به سایت چگونه است. برای مثال بررسی می‌شود که موارد مهم در سایت برای افرادی که دچار ناتوانی‌ها و یا و معلولیت‌های گوناگون هستند چگونه در دسترس و قابل استفاده هستند.

امنیت

از دیگر موارد مهم در seo tecnikal بررسی امنیت سایت در برابر مشکلات امنیتی گوناگون است. باید امنیت سایت را در مواردی همچون حملات سایبری بررسی کرد و میزان آن را افزایش داد.

اهمیت سئو تکنیکال

مطابق با مواردی که در بالا گفتیم معیارهایی وجود دارند که خزنده‌های گوگل صفحات را بررسی می‌کنند و امتیازهایی را برای صفحات در نظر می‌گیرند تا مطابق با آن‌ها بتوانند بهترین نتایج و مرتبط‌ترین نتایج را در صفحه‌ی سرچ موتورهای جستجو به کاربران نمایش دهند. بنابراین سئوی تکنیکال به دلیل اینکه میزان ارزش یک سایت را برای مووتورهای جستجو مشخص می‌کند آن را بهبود می‌دهد از اهمیت زیادی برخوردار است.

آموزش سئو تکنیکال

گفتیم که یک سایت خوب زمانی مفید و خوب واقع می‌شود که مطابق با سلیقه‌ی کاربر باشد و نیازهای کاربر را به خوبی برطرف کند. در واقع یک وب‌سایت خوب باید کاربر پسند باشد و به گونه‌ای طراحی شود که تجربه کاربری خوبی را به دست آورد. پس یک سایت نباید به گونه‌ای باشد که فقط از نظر موتورهای جستجو و ربات‌های گوگل بهینه باشد. بلکه سایت باید در کنار کاربر پسند بودن برای خزنده‌ها و موتورهای جستجو بهینه شود. گر چه موتورهای جستجو معیارهای امتیاز دهی خود را در جهت میزان رضایت و نیاز کاربران قرار می‌دهند.

سئو تکنیکال یا بهینه سازی فنی سایت چگونه انجام می‌شود؟

زمانی که یک سایت برای کسب تجربه کاربری خوب از کاربر طراحی شده باشد برای خزنده‌های گوگل نیز مناسب است. مجموعه المان‌هایی از نظر فنی برای سایت وجود دارند که موتورهای جستجو مطابق با آن‌ها سایت را بررسی می‌کنند و هدف از یک صفحه، محتوا و یا سایت را درک می‌کنند. برای انجام یک سئوی تکنیال در سئو باید این المان‌ها را در نظر گرفت و برای بهبود آن تلاش کرد.

• نقشه‌ی سایت یا سایت مپ را برای موتورهای جستجو در نظر بگیرید

سایت مپ یک نقشه از ساختار سایت است که خزنده‌های گوگل مطابق با این نقشه صفحات گوناگون سایت را شناسایی و آن‌ها را بررسی می‌کنند. باید این نقشه‌ی سایت را همیشه به روز نگه داشت و صفحات جدید را به آن اضافه کرد تا خزنده‌های گوگل در بررسی صفحات گوگل دچار مشکل شوند.

• سرعت مناسب سایت

یکی از موارد مهم که هم برای کسب تجربه کاربری خوب و هم بهینه‌سازی فنی سایت تاثیر گذار است سرعت سایت است. در حال حاضر بسیاری از کاربران به دلیل اینکه یک سایت سرعت مناسبی برای بارگذاری ندارد ترجیج به ترک سایت می‌دهند. بنابراین سرعت سایت در تجربه کاربری و کاربر پسندی نقش مهمی دارد، همچنین موتورهای جستجو نیز صفحاتی که سرعتشان خوب است را بیشتر دوست دارند. و شاید عجیب باشد که گوگل در مقایسه‌ی یک سایت با محتوای خوب ولی کند با یک سایت با سرعت خوب سایتی را بیشتر دوست دارند که سرعت آن بیشتر است.

• مشخص کردن زبان سایت

یکی از اقدامات مهم در سایت‌ها مشخص کردن زبان هدف سایت با استفاده از تگ hreflang است. با استفاده از این کار مشخص کنید سایت شما براساس چه زبانی طراحی شده است. مشخص بودن زبان سایت کمک می‌کند تا سایت در نتایج سرچ موتورهای جستجو بهتر نمایش داده شود.

• لینک‌ها شکسته یا خطاهای موجود در سایت

یکی از مشکلات مهم در سایت که هم می‌تواند برای کاربران بار منفی داشته باشن و هم خزنده‌های موتورهای جستجو وجود لینک‌های شکسته و یا صفحات خطاهای گوناگون در سایت است. این صفحات بیشتر از اینکه برای کاربران قابل مشاهده باشد برای خزنده‌های گوگل قابل مشاهده است. بنابراین وجود این صفحات هم از نظر کاربر و هم از نظر خزنده‌های گوگل برای سایت نامناسب است. برای کاهش این صفحات در سایت باید آن‌ها را روی صفحات جایگزین ریدایرکت کرد.

• میزان امنیت سایت

یکی از موارد مهم برای هر سایت میزان امنیت آن و بررسی میزان امنیت آن در برابر مشکلات و حملات امنیتی است که به سایت می‌شود. برای بیشتر شدن میزان امنیت سایت می‌توان از گواهینامه‌ی اس اس ال استفاده کرد. این گواهینامه از نظر خزنده‌های گوگل نیز اهمیت زیادی دارد و سایت‌هایی که این گواهینامه را دارند در نتایج سرچ از رتبه بهتری برخوردار است.

سخن پایانی

سئوی تکنیکال به  معنای بهینه سازی سایت از نظر فنی است .در seo tecnikal مجموعه معیارهایی در سایت مورد بررسی خزنده‌های گوگل قرار می‌گیرند که باید آن‌ها را بهبود داد. این موارد را در بالا برایتان آوردیم تا نسبت به این معیارهای آگاهی مناسب را پیدا کنید. می‌توان گفت اگر یک تجربه کاربری و رابط کاربری خوب را برای سایت خود انجام داده باشید بخش اعظم آن را انجام داده‌اید. شما عزیزان می‌توانید خدمات طراحی تجربه و رابط کاربری خود را به متخصصان مجموعه‌ی ایموریت بسپارید. و با این کار از انجام بهتر سئوی خود اطمینان حاصل کنید.

 

مقالات مرتبط

اسکرول به بالا